Beyoncé ponúkla Slovákom nezabudnuteľnú šou plnú hitov
SITA
SITA

Beyoncé ponúkla Slovákom nezabudnuteľnú šou plnú hitov

Tridsaťjedenročná popová diva si počas bezmála dve hodiny trvajúceho koncertu podmanila bratislavské publikum skladbami ako Run the World (Girls), Crazy in Love či Irreplaceable.

BRATISLAVA 20. apríla - Americká speváčka Beyoncé Knowles sa 19. apríla po prvý raz predstavila na Slovensku.

Bratislava bola jej treťou zastávkou na turné s názvom The Mrs. Carter Show, v rámci ktorého navštívi viac ako štyridsať krajín.

Hoci na niektorých z nasledujúcich koncertov majú dostať priestor aj predkapely, v metropole Slovenska si zaplnený Zimný štadión Ondreja Nepelu musel vystačiť s piesňami zo záznamu a niekoľkými reklamami.

Samotná Beyoncé sa na pódium postavila až pätnásť minút po deviatej a po krátkom úvodnom videu ponúkla svojim fanúšikom skladbu Run the World (Girls).

V duchu názvu tejto piesne sa niesla takmer celá pódiová šou speváčky, keďže jej kapelu a až na dve výnimky aj tanečný sprievod, tvorili výhradne ženy. Koncert však okrem toho dotvárali početné pyrotechnické efekty a najmä veľkoplošné projekcie, ktoré Beyoncé využívala primárne na striedanie svojej garderóby.

"Máte krásnu krajinu! Ďakujeme, že ste nás tu dnes privítali," uviedla speváčka hneď na začiatku vystúpenia a prítomným ponúkla skladby End of Time a Flaws and All.

Takmer hneď na to zaznel v neštandardnom aranžmáne hit If I Were a Boy, v ktorom Beyoncé použila úryvky z textu a melódie Bittersweet Symphony od anglickej formácie The Verve.

V rámci vizuálne bohatej šou však vynikli aj piesne Party, Freakum Dress či Schoolin' Life. Poslednú z uvedených pritom 31-ročná popová diva označila za jednu z najobľúbenejších skladieb jej fanúšikov a fanúšičiek. Tí slovenskí sa mohli okrem toho tešiť aj z častej komunikácie a možnosti interakcie s Beyoncé. Počas koncertu si však na svoje prišli aj diváci stojaci v druhej polovici hľadiska, kde sa nachádzalo ďalšie pódium. Naň sa speváčka presunula ponad ich hlavy a odspievala štvoricu skladieb Irreplaceable, Resentment, Love on Top a Survivor.

Záver bezmála dve hodiny trvajúceho koncertu patril hitom ako Crazy in Love či Single Ladies (Put a Ring on It). Prítomných však príjemne prekvapil najmä úryvok zo skladby I Will Always Love You od Dolly Parton, ktorá je však známa najmä vďaka Whitney Houston. Beyoncé následne plynule prešla do interpretácie piesne Halo a svoje prvé vystúpenie na Slovensku zavŕšila niekoľkominútovým ďakovaním všetkým fanúšikom a ľuďom, ktorí sa podieľajú na jej aktuálnom turné.

Beyoncé sa v rámci The Mrs. Carter Show World Tour ešte predstaví v Amsterdame, Paríži, Londýne, Dubline, Miláne, Berlíne, ale aj v Osle, Štokholme a ďalších mestách. Následne sa koncom júna presunie do Severnej Ameriky, kde bude turné pokračovať. Jeho názov poukazuje na speváčkinu svadbu s rapperom Shawnom "Jay-Z" Carterom, s ktorým má ročnú dcérku Blue Ivy.

Beyoncé začala svoju hudobnú kariéru v roku 1997 ako členka skupiny Destiny's Child, neskôr sa vydala na sólovú dráhu. Na svojom konte má štyri sólové štúdiovky - Dangerously In Love (2003), B'Day (2006), I Am... Sasha Fierce (2008) a 4 (2011), pričom so všetkými dobyla americký rebríček Billboard 200. Jedna z najlepšie zarábajúcich interpretiek na svete má na konte už 17 cien Grammy, pričom tri z nich získala ešte ako členka Destiny's Child, ostatné ako sólová speváčka.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…