Nevídaný cvik proti bolesti chrbtice: Ako bonus vám uberie 6 cm z pásu v priebehu pár týždňov
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Nevídaný cvik proti bolesti chrbtice: Ako bonus vám uberie 6 cm z pásu v priebehu pár týždňov

Toto cvičenie vás nebude stáť hektolitre potu a nezaberie vám ani viac ako dve minúty času. Ukázalo sa však, že je mimoriadne účinné.

Jednoduchá japonská metóda ako schudnúť takmer bez námahy. — Foto: reprofoto/YouTube

TOKIO 6. augusta - Keď sa povie cvičenie, pravdepodobne si hneď predstavíte pohyb, námahu a pot stekajúci po tvári. Na to, aby ste schudli, vám však postačí, ak sa budete pravidelne venovať dve minúty denne tomuto jednoduchému cviku, pri ktorom takmer nemusíte ani pohnúť prstom. Jeho základom je totiž dýchanie.

Vedľajší účinok: chudnutie

Túto metódu začal praktizovať japonský herec Miki Ryosuke, aby sa zbavil bolesti chrbta. Poradil mu ju lekár, takže je absolútne bezpečná. Keď s prekvapením zistil, že vedľajším účinkom tejto metódy je chudnutie, s nadšením sa o ňu podelil s verejnosťou.

Základom je, že výdych trvá dlhšie ako nádych. Pri tomto cvičení trvá nádych tri sekundy a výdych sedem sekúnd, pričom zaujmete určitú pozíciu a držanie tela.

Ako na to?

Postavte sa a jednu nohu dajte mierne dopredu, druhú dozadu. Zadnú časť tela trochu nakloňte smerom dozadu. Potom sa zhlboka nadychujte po dobu troch sekúnd bez prestávky. Nezabudnite mať spevnený zadok a váhu preniesť na zadnú nohu. Počas nádychu dvíhajte ruky krúživým pohybom nad hlavu. Následne nato intenzívne vydychujte po dobu 7 sekúnd a spustite ruky, pričom svaly máte mať pevne napäté.

Názornú ukážku si môžete pozrieť v tomto videu:

Podľa odborníkov táto metóda chudnutia posilňuje svaly a zrýchľuje metabolizmus. Pre správny efekt je potrebné tento cvik opakovať každý deň. Skvelé je, že si nevyžaduje žiadne špeciálne úsilie, žiadne pomôcky a dá sa robiť prakticky kdekoľvek. Stačí, aby ste si na ňu našli dve minúty času denne, no ak chcete dosiahnuť ešte lepšie výsledky, venujte tomu aspoň 10 minút.

Vysvetlenie lekárov

Podľa lekárov je vysvetlenie, že pri tomto cviku dochádza k chudnutiu, logické. Tuk tvoria kyslík, uhlík a vodík. Ak vdýchnete kyslík, rozdelí ich na uhlík a vodu, pričom platí - čím viac kyslíka, tým viac spáleného tuku. Ak chcete spáliť tuku čo najviac a expresne schudnúť, tento cvik praktizujte každý deň, pričom je najúčinnejší, ak pri ňom stojíte.

MYSLITE NA SVOJE ZDRAVIE NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…