Tom Hiddleston stvárni slávneho fotografa Roberta Capu
SITA
SITA

Tom Hiddleston stvárni slávneho fotografa Roberta Capu

Herec v rámci prípravy na úlohu plánuje navštíviť miesta, kde Capa žil, prečítať si o ňom knihy, preštudovať si jeho fotografie a naučiť sa, ako fotil.

BRATISLAVA 18. apríla - Anglický herec Tom Hiddleston si zahrá v snímke Capa v réžii Paula Andrewa Williamsa. Stvárni slávneho maďarského vojnového fotografa Roberta Capu.

"Jeho život vnímam ako hrdinský. Maďar, ktorého vyhodili z Maďarska, pretože písal proti fašizmu, presťahoval sa do Nemecka, odkiaľ ho ako Žida vyhostili a potom sa presťahoval do Francúzska, kde svoj život zasvätil boju proti fašistickej moci," vysvetlil pre magazín ShortList.

Hiddleston plánuje v rámci prípravy na úlohu dôkladne preskúmať fotografov život. "Ako osobnosť bol nesmierne charizmatický, dynamický, vitálny a energický," uviedol.

"Chcem ísť na miesta, kde žil a ktoré navštívil, prečítať si o ňom knihy, preštudovať jeho fotografie a rozhodne sa plánujem naučiť, ako fotil," dodal. Úlohu prijal po tom, ako sa jej vzdal Andrew Garfield. Účasť odriekla aj Gemma Arterton. Zatiaľ nie je jasné, kedy sa začne nakrúcanie.

Tridsaťdvaročný Tom Hiddleston vyštudoval prestížnu Kráľovskú akadémiu dramatických umení. Spočiatku sa objavoval v televíznych filmoch a seriáloch a do povedomia verejnosti sa dostal až vďaka Kennethovi Branaghovi, režisérovi Thora (2011), ktorý mu zveril úlohu záporného hrdinu Lokiho. Následne ho Woody Allen obsadil do svojho filmu Polnoc v Paríži (2011), kde stvárnil spisovateľa Francisa Scotta Fitzgeralda, a Steven Spielberg si ho vybral do historickej drámy Vojnový kôň (2011). Diváci ho tento rok uvidia v pokračovaní Thora s podtitulom Temný svet, v dráme Jima Jarmuscha Only Lovers Left Alive, v ktorej si zahrá s Tildou Swinton, Miou Wasikovskou či Johnom Hurtom, a tiež v krimitrileri Black Wings Has My Angel, kde sa okrem neho objavia Elijah Wood a Anna Paquin.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…