Film Čiara sa po roku vrátil na východ
TASR
TASR

Film Čiara sa po roku vrátil na východ

Veľká časť filmu sa nakrúcala na východnom Slovensku a práve v Michalovciach si ho mohli na slávnostnej premiére v piatok 28. júla medzi prvými pozrieť aj tunajší fanúšikovia filmu.

Na snímke herec Tomáš Maštalír počas tlačového brífingu s tvorcami slovensko-ukrajinského filmu Čiara. — Foto: TASR - Pavol Zachar

Bratislava 31. júla (TASR) - Tento týždeň sa do kín dostane dlho očakávaný slovenský triler Čiara, ktorý hovorí o drsnom živote v slovensko-ukrajinskom pohraničí. Veľká časť filmu sa nakrúcala na východnom Slovensku a práve v Michalovciach si ho mohli na slávnostnej premiére v piatok 28. júla medzi prvými pozrieť aj tunajší fanúšikovia filmu.

Producentka filmu Wanda Adamík Hrycová, ktorá má sama korene v Ubli, sa zo záujmu obyvateľov najvýchodnejších častí Slovenska úprimne teší. "Už počas nakrúcania filmu sme mali možnosť vidieť nadšenie domácich, ktorí sa o náš film zaujímali a tešili sa z toho, že aj takýmto spôsobom ukážeme zvyšku Slovenska miesta a život, ktorý možno nepoznajú. Všetci boli veľmi ochotní a nápomocní a aj takýmto spôsobom by sme sa im chceli odvďačiť," vysvetľuje dôvody, prečo sa spolu s celou delegáciou rozhodli snímku slávnostne uviesť aj v Michalovciach.

Čiara o hraniciach, ktoré sa dajú prekročiť iba raz, sa odohráva na slovensko-ukrajinských hraniciach, kde operuje kriminálna skupina pašujúca cigarety. Filmový príbeh vodcu pašerákov Adama Krajňáka (Tomáš Maštalír) a jeho rodiny sa na našej východnej hranici nielen odohrával, ale aj nakrúcal. Ubľa, Tibava, Zemplínske Hámre i priľahlé oblasti sa stali počas minulého leta miestom, kde nakrúcali aj filmové hviezdy ako Emília Vášáryová, Zuzana Fialová, Andy Hryc a mnohí ďalší. Tvorcovia snímky na východ nezabudli a film, ktorý už medzičasom zožal ocenenie na 52. ročníku MFF Karlove Vary (Cena za réžiu pre Petra Bebjaka), prišli slávnostne predstaviť aj do Michaloviec. "O tom, že záujem o film bol obrovský, svedčí aj fakt, že lístky na predstavenie sa predali v rekordne krátkom čase. Michalovské kino taký záujem už dlho nezažilo," TASR informovala PR manažérka filmu Monika Želasková.

Čiara bude mať v slovenských kinách premiéru 3. augusta.

Už ste čítali?

Keby naše babičky zakladali fastfoody, urobili by to takto.…

Využil dieru na trhu a začal ľuďom ponúkať tradičnú slovenskú špecialitu.…

Uznávaný český psychológ: Valentín nie je prejav lásky, ale…

Že svadba je len papier? A ako spoznáme, že toto je naozaj to pravé? Na tému…

Na tradičné kachliarstvo sme už takmer zabudli. Peter ho znova…

Oprášil zabudnuté remeslo, aby ľuďom do domácností doniesol…

Najkrajšiu fotku supermesiaca urobil Čech. Na tento záber čakal…

Nádherný záber Mesiaca sa podaril zachytiť amatérskemu fotografovi.…

Ako sme žili v socializme: Fotky Antona Podstraského ukazujú…

V jeho ponímaní reálny socializmus naberá ešte väčšiu…

Slovák patrí medzi najlepších čokolatierov sveta: Horká čokoláda…

Prináša ľuďom poctivú a kvalitnú maškrtu. Karol Stýblo…

Dada a Matúš hľadali recept na chlieb 12 rokov. Až keď s ním…

Ich pekárnička je však jedinečná aj v tom, že ako prvá na Slovensku…

56-ročný most v Jasenovej spadol. Občania si ho za dva dni postavili…

Po 56 rokoch most v Jasenovej doslúžil. Občania potrebovali iba dva dni na to, aby…