BASKETBAL ME18: Mladí Slováci prehrali aj druhý zápas. O päť bodov
TASR
TASR

BASKETBAL ME18: Mladí Slováci prehrali aj druhý zápas. O päť bodov

Rovesníkom z Bosny a Hercegoviny podľahli 68:73.

Na snímke vľavo Martin Bizub (Slovensko), uprostred Aljoša Jankovič (BaH) a Branislav Mátych (Slovensko) v druhom stretnutí na ME v basketbale hráčov do 18 rokov Bosna a Hercegovina - Slovensko 30. júla 2017 v Bratislave. — Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 30. júla (TASR) - Slovenská basketbalová reprezentácia hráčov do 18 rokov prehrala na majstrovstvách Európy svojej vekovej kategórie aj v druhom stretnutí, rovesníkom z Bosny a Hercegoviny podľahla v zápase D-skupiny 68:73. Najlepším strelcom tímu Richarda Ďuriša bol s 23 bodmi Dávid Javorský. Účinkovanie v D-skupine zakončia Slováci v utorok 1. augusta o 18.00 h, ich súperom bude francúzska reprezentácia.

Zverencom trénera Richarda Ďuriša sa vstup do stretnutia nevydaril podľa predstáv, v úvodných 150 sekundách duelu inkasovali sedem bodov za sebou, pri čom sami nedali ani jeden. Streleckú smolu Slovákov prelomil až Javorský, od tohto momentu sa im uvoľnili ruky a dokázali so súperom hrať vyrovnanú partiu. Opäť však doplácali na nižšiu efektivitu streľby, čo im neumožnilo dostať sa do vedenia. Po dvoch štvrtinách však prehrávali s favorizovanou Bosnou a Hercegovinou len 31:36.

Tretiu štvrtinu začali slovenskí basketbalisti dobre, tvrdou obranou sa im v priebehu niekoľkých okamihov podarilo otočiť stretnutie vo svoj prospech. Bosniaci však mali dobrý záver tretej 10-minútovky, keď sa dostali do vedenia 51:46. V záverečnej štvrtine to bola bitka o každý bod, Slováci sa opäť ujali vedenia, ale potom prevzal na seba zodpovednosť Čampara. Dôležitými pokusmi dostal Bosnu do tesného vedenia, ktoré si dokázala udržať až do konca duelu.

Galéria

Galéria

ME do 18 rokov - D-skupina:

Bosna a Hercegovina - Slovensko 73:68 (36:31)

zostavy a body:

Bosna a Hercegovina: Čampara 20, Cerzekovič 15, Sikiraš 14, Alikadič 11, Kamenjaš 0 (Adzič 11, Omerovič 2, Jankovič, Mirkovič a Soldo 0)

Slovensko: Javorský 23, Majerčák 17, Janošov 5, Kádaši a Zelizňák po 4 (Danielič 6, Kubala 5, Bizub 4, Mátych, Páleník a Ondruš 0)

TH: 23/14 - 22/14, fauly: 21 - 25, trojky: 13 - 8, rozhodovali: Glišič (Srb.), Davidov (Rus.), Vojinovič (Č.Hora), 800 divákov.

štvrtiny: 18:13, 18:18, 15:15, 22:22

Hlasy po zápase:

Richard Ďuriš, tréner Slovenska: "Remizovali sme s Bosnou v druhej, tretej a štvrtej štvrtine. Hrali sme s nimi vyrovnane, ale začiatok nám trochu ušiel. Myslím si, že po úvodnej nervozite, keď sme prehrávali 0:7, sme sa vedeli dostať do zápasu. Dokonca sme v záverečnej štvrtine na malý moment viedli, ale potom prišli posledné tri koše Bosny po útočných doskokoch. Bol to malý detail, ktorý rozhodol o víťazstve Bosny."

Dávid Javorský, rozohrávač Slovenska: "Tento zápas bol oproti tomu sobotňajšiemu oveľa lepší z hľadiska obrannej činnosti. Čo sa týka útoku, bolo tiež lepšie, aj keď sme sa nevyvarovali chýbam, ako napríklad pri nedostatočnej koncentrácii pri signáloch alebo sme nevedeli, kde máme ísť. Celkovo tento výkon hodnotím pozitívne."

ďalší výsledok:

Lotyšsko - Francúzsko 49:93 (22:45)

Najviac bodov: Miška 10, Vitolinš 9, Višnievičs 6 - Niasse 14, Briki 12, Sarr 11

tabuľka D-skupiny:

1. Bosna a Hercegovina 2 2 0 139:133 4

2. Francúzsko 2 1 1 158:115 3

3. Lotyšsko 2 1 1 127:154 3

4. SLOVENSKO 2 0 2 129:151 2

Už ste čítali?

Holanďan bol na dovolenke v Československu. Zachytil jeho kúzlo…

Krajina v niekdajšom východnom bloku sa pre neho stala fotografickou zlatou…

Slovenská doktorandka prišla s objavom, ktorý využijú lekári…

Mladá doktorandka predstavuje nádej pre množstvo pacientov s týmto obzvlášť…

Slovák vyvinul softvér, ktorý predpovedá rozhodnutia súdu lepšie…

Systém dokáže nájsť faktory, o ktorých dôležitosti…

České študentky porazili Harvard v právnickej súťaži. Pomohlo…

Karlova univerzita v Prahe oslavuje výnimočný úspech. Tím jej…

Rozmýšľal o odchode zo Slovenska, ale povedal si, že radšej…

Slovenské Fusakle sú ponožky, ktoré budete hrdo ukazovať na každej návšteve.…

Island na Slovensku? Pavol dronom zachytil prekrásnu oravskú…

Talentovaný a šikovný slovenský fotograf svojimi zábermi…

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…