Downey Jr. dostal za Avengerov 50 miliónov dolárov
SITA
SITA

Downey Jr. dostal za Avengerov 50 miliónov dolárov

Predstaviteľ Iron Mana podpísal zmluvu, ktorá mu zabezpečuje obrovský honorár. Jeho hereckí kolegovia zarobili dva až šesť miliónov dolárov.

BRATISLAVA 16. apríla - Americký herec Robert Downey Jr. dostal za blockbuster Avengers: Pomstitelia (2012) okolo 50 miliónov dolárov.

Podpísal totiž zmluvu, ktorá mu za stvárnenie marvelovského superhrdinu Iron Mana zabezpečuje značné percento zo zisku, a tak si na konto pripísal omnoho viac ako jeho hereckí kolegovia.

S touto špekuláciou vlani prišiel magazín The Hollywood Reporter, no Downey Jr. to potvrdil až v nedávnom rozhovore pre magazínu GQ, čím prekvapil samotného redaktora. "Áno. Nie je to šialené? Sú poriadne nahnevaní. Som tým, čo sa nazýva \'strategické náklady,\'" vyjadril sa 48-ročný predstaviteľ Iron Mana alias Tonyho Starka.

Hercovi agenti svojmu klientovi zabezpečili exkluzívnu zmluvu po tom, ako film Iron Man (2008) celosvetovo utŕžil 585 miliónov dolárov. Vďaka nej dostane časť ziskov zo všetkých filmov, v ktorých hrá spomínaného superhrdinu. Presné percento však nie je známe. Keď filmové štúdio Marvel začalo nakrúcať ďalšie snímky o superhrdinoch, ktorí sa neskôr stali Avengermi, s ostatnými hviezdami podpísalo zmluvy na omnoho nižšie sumy.

Chris Hemsworth, Chris Evans, Jeremy Renner a Mark Ruffalo údajne dostali na ruku dva až tri milióny dolárov a Samuel L. Jackson so Scarlett Johansson približne dvojnásobok spolu s prémiami. Keďže z Avengerov sa s celosvetovými tržbami 1,51 miliardy dolárov stal tretí finančne najúspešnejší film v histórii, pre Downeyho Jr. to znamenalo obrovský honorár, pričom s podobnou sumou môže s najväčšou pravdepodobnosťou rátať aj za očakávané pokračovanie Avengerov. To príde do kín v roku 2015.

Robert Downey Jr. je známy napríklad z komediálnej drámy Skvelí chlapci (2000), mysteriózneho trileru Gothika (2003), kriminálnej snímky Kiss Kiss Bang Bang (2005), historickej drámy Dobrú noc a veľa šťastia (2005), životopisnej romantickej drámy Príbeh jednej vášne, mysterióznej krimi Zodiac (2007), hudobnej životopisnej snímky Sólista (2009), komédie Deadline (2010), akčných komiksových adaptácií Iron Man (2008), Iron Man 2 (2010) a Avengers: Pomstitelia či z úspešných filmov Sherlock Holmes (2009) a Sherlock Holmes 2: Hra tieňov (2011).

Poznajú ho aj fanúšikovia seriálu Ally McBealová (1997 - 2002), v ktorom účinkoval v 25 epizódach v rokoch 2000 až 2002. V roku 1993 ho nominovali na Oscara za titulnú úlohu v životopisnej dráme Chaplin (1992), v roku 2009 za vedľajšiu úlohu v akčnej komédii Tropická búrka (2008).

Úlohu Tonyho Starka si zopakoval aj v treťom filme o Iron Manovi, ktorý príde do slovenských kín už 2. mája. V roku 2005 si vzal producentku Susan Levin, ktorá mu vlani vo februári porodila syna Extona Eliasa. Pre herca je to už druhý potomok, s exmanželkou Deborah Falconer má 19-ročného syna India. Informácie zverejnili webstránky www.hollywoodreporter.com a www.digitalspy.co.uk.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…