Downey Jr. dostal za Avengerov 50 miliónov dolárov
SITA
SITA

Downey Jr. dostal za Avengerov 50 miliónov dolárov

Predstaviteľ Iron Mana podpísal zmluvu, ktorá mu zabezpečuje obrovský honorár. Jeho hereckí kolegovia zarobili dva až šesť miliónov dolárov.

BRATISLAVA 16. apríla - Americký herec Robert Downey Jr. dostal za blockbuster Avengers: Pomstitelia (2012) okolo 50 miliónov dolárov.

Podpísal totiž zmluvu, ktorá mu za stvárnenie marvelovského superhrdinu Iron Mana zabezpečuje značné percento zo zisku, a tak si na konto pripísal omnoho viac ako jeho hereckí kolegovia.

S touto špekuláciou vlani prišiel magazín The Hollywood Reporter, no Downey Jr. to potvrdil až v nedávnom rozhovore pre magazínu GQ, čím prekvapil samotného redaktora. "Áno. Nie je to šialené? Sú poriadne nahnevaní. Som tým, čo sa nazýva \'strategické náklady,\'" vyjadril sa 48-ročný predstaviteľ Iron Mana alias Tonyho Starka.

Hercovi agenti svojmu klientovi zabezpečili exkluzívnu zmluvu po tom, ako film Iron Man (2008) celosvetovo utŕžil 585 miliónov dolárov. Vďaka nej dostane časť ziskov zo všetkých filmov, v ktorých hrá spomínaného superhrdinu. Presné percento však nie je známe. Keď filmové štúdio Marvel začalo nakrúcať ďalšie snímky o superhrdinoch, ktorí sa neskôr stali Avengermi, s ostatnými hviezdami podpísalo zmluvy na omnoho nižšie sumy.

Chris Hemsworth, Chris Evans, Jeremy Renner a Mark Ruffalo údajne dostali na ruku dva až tri milióny dolárov a Samuel L. Jackson so Scarlett Johansson približne dvojnásobok spolu s prémiami. Keďže z Avengerov sa s celosvetovými tržbami 1,51 miliardy dolárov stal tretí finančne najúspešnejší film v histórii, pre Downeyho Jr. to znamenalo obrovský honorár, pričom s podobnou sumou môže s najväčšou pravdepodobnosťou rátať aj za očakávané pokračovanie Avengerov. To príde do kín v roku 2015.

Robert Downey Jr. je známy napríklad z komediálnej drámy Skvelí chlapci (2000), mysteriózneho trileru Gothika (2003), kriminálnej snímky Kiss Kiss Bang Bang (2005), historickej drámy Dobrú noc a veľa šťastia (2005), životopisnej romantickej drámy Príbeh jednej vášne, mysterióznej krimi Zodiac (2007), hudobnej životopisnej snímky Sólista (2009), komédie Deadline (2010), akčných komiksových adaptácií Iron Man (2008), Iron Man 2 (2010) a Avengers: Pomstitelia či z úspešných filmov Sherlock Holmes (2009) a Sherlock Holmes 2: Hra tieňov (2011).

Poznajú ho aj fanúšikovia seriálu Ally McBealová (1997 - 2002), v ktorom účinkoval v 25 epizódach v rokoch 2000 až 2002. V roku 1993 ho nominovali na Oscara za titulnú úlohu v životopisnej dráme Chaplin (1992), v roku 2009 za vedľajšiu úlohu v akčnej komédii Tropická búrka (2008).

Úlohu Tonyho Starka si zopakoval aj v treťom filme o Iron Manovi, ktorý príde do slovenských kín už 2. mája. V roku 2005 si vzal producentku Susan Levin, ktorá mu vlani vo februári porodila syna Extona Eliasa. Pre herca je to už druhý potomok, s exmanželkou Deborah Falconer má 19-ročného syna India. Informácie zverejnili webstránky www.hollywoodreporter.com a www.digitalspy.co.uk.

Už ste čítali?

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…