Plážový volejbal: V Nitre zvíťazili Šipošová s Behúnovou
TASR
TASR

Plážový volejbal: V Nitre zvíťazili Šipošová s Behúnovou

Celkovo sa na nitrianskom kúpalisku predstavilo 15 ženských a 16 mužských dvojíc.

Ilustračná fotografia. — Foto: TASR

Nitra 16. júla (TASR) - Tretí turnaj majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale pod názvom Bystrina beachvolleyball Tour 2017 v Nitre vyhrali úradujúca majsterka SR Ľubica Šipošová a Lucia Behúnová a medzi mužmi Jakub Ihnát a Michal Kollár.

Celkovo sa na nitrianskom kúpalisku predstavilo 15 ženských a 16 mužských dvojíc. V prvom semifinále žien sa stretli nasadené jednotky Jana Šimanicová a Magdaléna Kováčiková s Andreou Krškovou a Romanou Jurenkovou. Šimanicová s Kováčikovou potvrdili svoje rebríčkové postavenie a v dramatickom zápase zvíťazili 2:1. Druhé ženské semifinále sa rozhodovalo tiež až v tajbrejku, v ktorom boli úspešnejšie turnajové dvojky Ľubica Šipošová a Lucia Behúnová nad Barborou Tokošovou a Lesiou Slezákovou. Zápas o tretie miesto bol jasnou záležitosťou dvojice Tokošová – Slezáková. Finále už bolo napínavejšie, prvý set vyhrali Šimanicová – Kováčiková, ale v druhom o niečo skúsenejšie hráčky Šipošová – Behúnová otočili a jasne zvíťazili. Svoju dominanciu si udržali aj v treťom sete a celkovo sa tak stali víťazkami. Po turnaji na bratislavskom Draždiaku už druhýkrát v tohtoročnej sérii. Šimanicová s Kováčikovou obhájili strieborné medaily z "A" turnaja v Strážskom.

V mužskom semifinále si to rozdali minuloroční majstri Ján Namešanský a Michal Hovorka s majstrami z roku 2015 Jakubom Ihnátom a Michalom Kollárom. V Nitre boli lepší Ihnát – Kollár, ktorí zvíťazili 2:0. Druhý semifinálový zápas bol konfrontáciou skúsených hráčov a ich mladších spoluhráčov. Na jednej strane Igor Horváth s Ľubošom Nemcom proti Petrovi Vargovi s Patrikom Pokopcom. Úspešnejšia bola dvojica Horváth – Nemec, keď vyhrali 2:0. Pre skreč dvojice Varga – Pokopec sa zápas o tretie miesto nehral a Namešanský – Hovorka tak získali bronz. Vo finále to však bol boj o každú loptu, predstavili sa v ňom najvyššie nasadené dvojice. Turnajové jednotky Ihnát s Kollárom a dvojky Horváth s Nemcom. Z triumfu sa nakoniec po výhre 2:0 tešili Ihnát – Kollár.

Už ste čítali?

Slovák vyvinul softvér, ktorý predpovedá rozhodnutia súdu lepšie…

Systém dokáže nájsť faktory, o ktorých dôležitosti…

České študentky porazili Harvard v právnickej súťaži. Pomohlo…

Karlova univerzita v Prahe oslavuje výnimočný úspech. Tím jej…

Rozmýšľal o odchode zo Slovenska, ale povedal si, že radšej…

Slovenské Fusakle sú ponožky, ktoré budete hrdo ukazovať na každej návšteve.…

Island na Slovensku? Pavol dronom zachytil prekrásnu oravskú…

Talentovaný a šikovný slovenský fotograf svojim zábermi…