Dobré noviny
Veľkú cenu Číny ovládol Alonso, Webber nedošiel do cieľa

Veľkú cenu Číny ovládol Alonso, Webber nedošiel do cieľa

Za majstrom sveta zo sezón 2005 a 2006 Alonsom skončil na druhej priečke Fín Kimi Räikkönen a pódium doplnil Brit Lewis Hamilton.

ŠANGHAJ 14. apríla - Španiel Fernando Alonso na Ferrari sa stal víťazom nedeľňajšej Veľkej ceny Číny v Šanghaji, tretieho z devätnástich podujatí tohtoročného seriálu motoristickej formuly 1.

Za majstrom sveta zo sezón 2005 a 2006 skončil na druhej priečke Fín Kimi Räikkönen (Lotus-Renault) a pódium doplnil Brit Lewis Hamilton (Mercedes).

Na prvých troch priečkach sa teda obrátilo poradie zo sobotňajšej kvalifikácie. Líder priebežného celkového poradia, Nemec Sebastian Vettel (Red Bull-Renault), sa z deviatej pozície na "rošte" prebojoval na štvrtú priečku, stal sa autorom najrýchlejšieho kola. Tímový kolega posledného spomenutého Mark Webber z Austrálie sa nedostal do cieľa rovnako ako obhajca víťazstva, Nemec Nico Rosberg (Mercedes). Trať merala 305,066 km (56 okruhov po 5,451 km).

Tridsaťjedenročný Alonso sa v najľudnatejšej krajine sveta radoval už v roku 2005, vtedy ešte ako jazdec tímu Renault. Celkovo sa presadil na niektorej z VC 31. raz v kariére. V historickom poradí podľa počtu triumfov sa dotiahol na štvrtého Brita Nigela Mansella, ďalšou métou preňho je tretí Brazílčan Ayrton Senna so 41 prvenstvami.

"V úžasnej atmosfére sa mi jazdilo veľmi dobre. Boli to pre mňa výborné preteky od začiatku do konca, hoci po odstúpení v Malajzii som bol trošku pod tlakom. Cítim sa skvele. O to viac, že som ešte mal určité rezervy," povedal na slávnostnom ceremoniáli Alonso.

Výsledky nedeľňajšej Veľkej ceny Číny v Šanghaji v rámci seriálu MS motoristickej formuly 1:

1. Fernando Alonso (Šp.) Ferrari, 2. Kimi Räikkönen (Fín.) Lotus-Renault +10,1 s, 3. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes +12,3, 4. Sebastian Vettel (Nem.) Red Bull-Renault +12,5, 5. Jenson Button (V. Brit.) McLaren-Mercedes +35,2, 6. Felipe Massa (Braz.) Ferrari +40,8, 7. Daniel Ricciardo (Aus.) Torro Rosso-Ferrari +42,6, 8. Paul di Resta (V. Brit.) Force India +51,0, 9. Romain Grosjean (Fr.) Lotus-Renault +53,4, 10. Nico Hülkenberg (Nem.) Sauber +56,5

Už ste čítali?

Zo všetkých krajín zažili najväčšie prekvapenie práve vo Venezuele.

Janka a Ivan dva roky cestujú svetom na najškaredšom aute: Niektorí si myslia, že Slovensko je v Brazílii

Mladomanželia sú na neuveriteľne dlhej svadobnej ceste a stihli už prejsť všetky…

Jana Múdra, sestra Chirurgickej kliniky Fakultnej nemocnice Trenčín.

Babi, žijeme, kričí na zomierajúce pacientky sestra Jana. Za 24 rokov pochopila, že musí byť pilierom

Denne zachraňujú životy a od nás si zaslúžia viac pozornosti. Dobré…

Slovenská novinárka Katarína Antenozio, ktorá žije v Miláne.

Katarína žije roky v olympijskom Miláne: Soľnička sa tu nikdy nepodáva z ruky do ruky

Zimná olympiáda je lákadlom aj pre mafiu, prezradila v rozhovore.

Krasokorčuliar Adam Hagara so sestrou a trénerkou Alexandrou Hagarovou.

​Sestra a trénerka Adama Hagaru pre Dobré noviny: Slováci by o ňom mali vedieť jednu vec. Domov pôjdeme pyšní

Úspechy si naozaj vydrel a stojí za nimi veľa odriekania, priznala v rozhovore.

Do Grónska Martina nasledovala celá rodina.

Martin žije 15 rokov v Grónsku: Keď sa na jar oteplí na mínus desať, dievčatá vyťahujú sukne

V Grónsku čas plynie inak. Keď je pekné počasie, práca ide bokom a ide…