Stovky organizácií sa uchádzajú o podporu zákazníkov Tesco
TASR
TASR

Stovky organizácií sa uchádzajú o podporu zákazníkov Tesco

Takmer 350 projektov prihlásili mimovládne organizácie v už treťom ročníku grantového programu spoločnosti Tesco Vy rozhodujete, my pomáhame.

— Foto: Tesco

Bratislava 16. júla (OTS) - Program ponúka podporu vo výške 1300 EUR pre každý zo 77 víťazných projektov. O víťazoch rozhodnú hlasovaním priamo v obchodoch zákazníci Tesco.

Mimovládne organizácie mohli o podporu požiadať do 3. júla 2017. Do uzávierky predložili organizácie 344 žiadostí. Žiadatelia mohli predkladať projekty v kategóriách - životné prostredie, podpora vzdelávania a rozvoja zručností detí a mládeže, podpora zdravého životného štýlu, podpora športu či kultúry.

Projekty pomôžu zlepšiť život v miestnych komunitách rôznymi kreatívnymi prístupmi. Pomocou príspevku 1 300 EUR chcú tento rok žiadatelia napríklad postaviť detské ihriská, pomôcť deťom v detských domovoch stráviť čas plný nových zážitkov alebo zorganizovať miestne podujatia, športové aktivity či obnoviť psie útulky. Niektoré z projektov sa zameriavajú na poskytovanie pomoci znevýhodneným, slabozrakým alebo ľuďom trpiacim vážnym ochorením. Škála nápadov je tento rok naozaj veľmi široká.

Z kategórií prihlásených v súčasnom kole sa ukázalo, že podpora vzdelávania a rozvoja zručností detí je opäť najpopulárnejšia, keďže približne 20 % všetkých žiadostí sa venuje podpore práve v tejto oblasti. O zlepšenie životného prostredia sa uchádza 15 % projektov. Trojicu najpopulárnejších kategórií uzatvára 12 % projektov zameraných na zdravý životný štýl a šport. Spoločnosť Tesco dostala prihlášky zo 77 regiónov naprieč celým Slovenskom. Najaktívnejšie organizácie a obyvatelia boli z okolia Nitry, Liptovského Mikuláša a Košíc.

Predchádzajúce dve kolá programu Vy rozhodujete, my pomáhame už umožnili realizáciu mnohých unikátnych projektov. Vďaka grantu vybudovali víťazné organizácie v mestách parky a záhrady, pomohli dobrovoľníkom pri rekonštrukčných prácach v starých hradoch alebo zorganizovali letný tábor s hipoterapiou pre zdravotne postihnuté deti.

V nasledujúcich týždňoch budú žiadosti vyhodnotené komisiou v zložení nezávislých odborníkov z neziskového sektora, zamestnancov Nadácie Pontis, spoluorganizátora projektu, a zamestnancov Tesca. Počas hodnotenia experti vyberú tri projekty v každom regióne, ktoré postúpia do hlasovania zákazníkov. Hlasovanie prebehne od 3. do 31. októbra 2017 v obchodoch Tesco na Slovensku. Mená víťazov sa dozvieme po 13. novembri 2017.

Ďalšie informácie o súčasnej aj predošlých edíciách programu nájdete na www.tesco.sk/pomahame. Celková suma udelených grantov od Nadácie Tesco, spoluorganizátora projektu, sa opäť vyšplhá do výšky viac než 100 000 EUR.

Už ste čítali?

Holanďan bol na dovolenke v Československu. Zachytil jeho kúzlo…

Krajina v niekdajšom východnom bloku sa pre neho stala fotografickou zlatou…

Slovenská doktorandka prišla s objavom, ktorý využijú lekári…

Mladá doktorandka predstavuje nádej pre množstvo pacientov s týmto obzvlášť…

Slovák vyvinul softvér, ktorý predpovedá rozhodnutia súdu lepšie…

Systém dokáže nájsť faktory, o ktorých dôležitosti…

České študentky porazili Harvard v právnickej súťaži. Pomohlo…

Karlova univerzita v Prahe oslavuje výnimočný úspech. Tím jej…

Rozmýšľal o odchode zo Slovenska, ale povedal si, že radšej…

Slovenské Fusakle sú ponožky, ktoré budete hrdo ukazovať na každej návšteve.…

Island na Slovensku? Pavol dronom zachytil prekrásnu oravskú…

Talentovaný a šikovný slovenský fotograf svojimi zábermi…

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…