Slovenská aplikácia žne úspech v Nórsku. Miestni hasiči sa bez nej už nezaobídu
Dobré noviny
Dobré noviny

Slovenská aplikácia žne úspech v Nórsku. Miestni hasiči sa bez nej už nezaobídu

Nápad, ktorý uľahčí život a zjednoduší prácu, a čo je lepšie - priamo zo Slovenska. Takým je aplikácia, ktorú už úspešne využívajú v Nórsku, a na Slovensku môže zjednodušiť komunikáciu so samosprávami.

Aplikácia pomáha nórskym hasičom. — Foto: Resco; ilustračné foto Royal Air Force Mildenhall

BRATISLAVA/OSLO 13. júla - Predstavte si, že sa vraciate domov z práce, keď vám náladu pokazí výmoľ či preplnený smetný kôš, z ktorého odpadky lietajú všetkými smermi. No miesto toho, aby ste museli napísať dlhý e-mail či snažiť sa dovolať na miestny úrad, všetko vybavíte pár klikmi na mobilnom telefóne. To je možné vďaka aplikácii Resco CityWatch, ktorú využívajú už aj v zahraničí.

Už žiadne výhovorky

Inkriminované miesto stačí vďaka aplikácii odfotografovať a poslať správu, ktorú predstavitelia miestnej samosprávy okamžite uvidia vo svojom CRM systéme. Následne podnet posunú technikovi, ktorý musí dať úradníkom i občanom vedieť, ako sa bude podnet riešiť. Ak nemáte v danej chvíli prístup na internet, správa sa pošle hneď, ako sa telefón opäť pripojí na internet.

„Naším cieľom je implementovať aplikácie Resco do samosprávy a zvýšiť tak ich mobilitu, efektivitu a zapojiť občanov do verejných záležitostí. Aby sme skrátili čas potrebný na vývoj, zavádzame overené hotové aplikácie vyvinuté pre našich partnerov a zákazníkov. Šablóny Resco Consumer Apps for Municipalities môžu byť teda použité hneď bez rozsiahlej konfigurácie a upravené podľa potrieb konkrétneho zákazníka. To znamená, že miestna samospráva si sama zvolí, či chce používať aplikácie iba na prijímanie správ od občanov, alebo na komplexný manažment riešenia udalostí a podnetov,“ vysvetlila Agnes Vaľková zo spoločnosti Resco.

To, že aplikácia funguje a zaznamenáva pozitívne výsledky, dokazuje fakt, že ju požívajú hasiči v nórskom Osle. Požiarne oddelenie Osla pozostáva zo 450 zamestnancov a Úrad pre prevenciu požiarov (oddelenie v oddelení) má 70 požiarnych inšpektorov. Títo ľudia pracujú s približne 5 500 požiarnymi predmetmi. 

Musia zabezpečiť dohľad nad budovami a stavbami v teréne, dohliadnuť na stavebnú konštrukciu a protipožiarne opatrenia. Potrebovali preto systém na kontrolu údajov o budovách, možnosť pridávať informácie i vytvárať a ukladať fotografie do správy priamo z aktuálneho miesta, mimo kancelárie. Vďaka slovenskej aplikácii sa podarilo ich požiadavky splniť.

Ako aplikácia funguje:

1. Otvorte aplikáciu CityWatch na svojom smartfóne alebo tablete.
2. Kliknite na tlačidlo Nová správa v hlavnej ponuke. Klepnutím na ikonu Mriežka v ľavom hornom rohu sa zobrazí Rýchle menu bez ohľadu na to, kde sa v aplikácii nachádzate. Umožňuje vám vrátiť sa na domovskú obrazovku, zobrazí posledné  vyhľadávania.
3.  Zvoľte správnu kategóriu problému, ktorý oznamujete.
4. Pripojte fotografiu pomocou fotoaparátu zariadenia.

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…