Slovenská aplikácia žne úspech v Nórsku. Miestni hasiči sa bez nej už nezaobídu
Dobré noviny
Dobré noviny

Slovenská aplikácia žne úspech v Nórsku. Miestni hasiči sa bez nej už nezaobídu

Nápad, ktorý uľahčí život a zjednoduší prácu, a čo je lepšie - priamo zo Slovenska. Takým je aplikácia, ktorú už úspešne využívajú v Nórsku, a na Slovensku môže zjednodušiť komunikáciu so samosprávami.

Aplikácia pomáha nórskym hasičom. — Foto: Resco; ilustračné foto Royal Air Force Mildenhall

BRATISLAVA/OSLO 13. júla - Predstavte si, že sa vraciate domov z práce, keď vám náladu pokazí výmoľ či preplnený smetný kôš, z ktorého odpadky lietajú všetkými smermi. No miesto toho, aby ste museli napísať dlhý e-mail či snažiť sa dovolať na miestny úrad, všetko vybavíte pár klikmi na mobilnom telefóne. To je možné vďaka aplikácii Resco CityWatch, ktorú využívajú už aj v zahraničí.

Už žiadne výhovorky

Inkriminované miesto stačí vďaka aplikácii odfotografovať a poslať správu, ktorú predstavitelia miestnej samosprávy okamžite uvidia vo svojom CRM systéme. Následne podnet posunú technikovi, ktorý musí dať úradníkom i občanom vedieť, ako sa bude podnet riešiť. Ak nemáte v danej chvíli prístup na internet, správa sa pošle hneď, ako sa telefón opäť pripojí na internet.

„Naším cieľom je implementovať aplikácie Resco do samosprávy a zvýšiť tak ich mobilitu, efektivitu a zapojiť občanov do verejných záležitostí. Aby sme skrátili čas potrebný na vývoj, zavádzame overené hotové aplikácie vyvinuté pre našich partnerov a zákazníkov. Šablóny Resco Consumer Apps for Municipalities môžu byť teda použité hneď bez rozsiahlej konfigurácie a upravené podľa potrieb konkrétneho zákazníka. To znamená, že miestna samospráva si sama zvolí, či chce používať aplikácie iba na prijímanie správ od občanov, alebo na komplexný manažment riešenia udalostí a podnetov,“ vysvetlila Agnes Vaľková zo spoločnosti Resco.

To, že aplikácia funguje a zaznamenáva pozitívne výsledky, dokazuje fakt, že ju požívajú hasiči v nórskom Osle. Požiarne oddelenie Osla pozostáva zo 450 zamestnancov a Úrad pre prevenciu požiarov (oddelenie v oddelení) má 70 požiarnych inšpektorov. Títo ľudia pracujú s približne 5 500 požiarnymi predmetmi. 

Musia zabezpečiť dohľad nad budovami a stavbami v teréne, dohliadnuť na stavebnú konštrukciu a protipožiarne opatrenia. Potrebovali preto systém na kontrolu údajov o budovách, možnosť pridávať informácie i vytvárať a ukladať fotografie do správy priamo z aktuálneho miesta, mimo kancelárie. Vďaka slovenskej aplikácii sa podarilo ich požiadavky splniť.

Ako aplikácia funguje:

1. Otvorte aplikáciu CityWatch na svojom smartfóne alebo tablete.
2. Kliknite na tlačidlo Nová správa v hlavnej ponuke. Klepnutím na ikonu Mriežka v ľavom hornom rohu sa zobrazí Rýchle menu bez ohľadu na to, kde sa v aplikácii nachádzate. Umožňuje vám vrátiť sa na domovskú obrazovku, zobrazí posledné  vyhľadávania.
3.  Zvoľte správnu kategóriu problému, ktorý oznamujete.
4. Pripojte fotografiu pomocou fotoaparátu zariadenia.

Už ste čítali?

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…