Adriena Bartošová vydala album nežných džezových štandardov
SITA
SITA

Adriena Bartošová vydala album nežných džezových štandardov

Speváčka Adriena Bartošová sa rozhodla nahrať džezový album po tom, ako pred necelými dvoma rokmi začala spolupracovať s klaviristom Gabrielom Jonášom.

BRATISLAVA 11. apríla - Slovenská speváčka Adriena Bartošová vydala nový štúdiový album Softly, pri ktorom tentoraz viac ako na vlastnú tvorbu stavila na nežné džezové štandardy.

Nahrávka obsahuje dvanásť skladieb, medzi ktoré zaradila aj svoje obľúbené piesne v angličtine, napríklad Night And Day Colea Portera či Angel Eyes Matta Dennisa.

Urobiť takýto album sa rozhodla po tom, ako pred necelými dvoma rokmi začala spolupracovať s klaviristom Gabrielom Jonášom. Vďaka tejto spolupráci sa jej, ako sama hovorí, otvorili dvere do ďalšej tvorivej fázy, najmä čo sa týka improvizácie.

"Veľmi ma potešila atmosféra na koncertoch, kde človek priamo tvorí, priamo sa nechá inšpirovať ostatnými muzikantmi na pódiu. Vzájomná komunikácia a moment prekvapenia pri improvizácii, to je skutočná radosť. Prenáša sa to aj na publikum a to je veľmi dobré. Príťažlivé na tom je, že je to vždy úplné iné. Ani si nepamätám, že by som s Gabom zahrala na nejakom koncerte jednu skladbu rovnako. Nebavilo by ma už spievať jednu pesničku rovnako, keď som spoznala niečo takéto. Som mu preto vďačná," uviedla hudobníčka v rozhovore pre agentúru SITA.

Okrem Jonáša vyzdvihla aj prínos ďalšieho klaviristu Ľuba Šrámeka, s ktorým nahrávala už dávno predtým. "On je mimoriadne inšpiratívny. Pri ňom sa mi spieva inak, ako s kýmkoľvek iným. Párkrát sme si spolu zahrali a už to šlo na cédečko," prezradila Bartošová. Pri nahrávaní nasledovníka nahrávky Trojlístok (2010) využila aj služby ďalších muzikantov, napríklad Juraja Buriana, Martina Gašpara, Tomáša Gajlíka, Juraja Grigláka či Martina Valihoru.

V skladbe Somebody Loves Me, ktorá sa objavila už na speváčkinom neoficiálnom albume Talking to Your Heart, zase počuť gitaru Borisa Čellára. S ním pôvodne chcela nahrať celý album. "Mojim pôvodným plánom bolo urobiť celé CD v štýle bossa nova, len s jedným muzikantom, no Boris bol tak zaneprázdnený, že sa to napokon nepodarilo. Už ma to ale tak vyhecovalo k tomu, že ešte tento rok začnem robiť na ďalšom albume, ktorý bude práve v štýle bossy. To už bude chcieť špeciálny aranžérsky prístup, lebo tie veci sú tak známe. Budeme musieť vymyslieť iný spôsob podania, no aby tam zostal duch bossa novy, tá ležérnosť. Zároveň tam budú príjemné balady. Na aktuálnom albume som to načrtla a na tom ďalšom by som to rada rozvinula, najmä čo sa týka aranžmánov." Novinku Softly Adriena Bartošová uvedie do života vo štvrtok večer na koncerte v bratislavskom Kafe Scherz. Krstnou mamou bude herečka Diana Mórová.

Už ste čítali?

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…