Pred sídlo Roberta Fica vysadili poslanci boľševník obrovský
SITA
SITA

Pred sídlo Roberta Fica vysadili poslanci boľševník obrovský

Poslanci hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti kritizujú, že cez poslancov Smeru neprešiel v NR SR podľa nich prospešný návrh zákona o inváznych rastlinách.

BRATISLAVA 10. apríla - Poslanci hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti dnes vysadili pred domácim sídlom premiéra Roberta Fica rastlinu boľševník obrovský a ďalšie invázne rastliny.

Agentúru SITA o tom v tlačovej správe informoval asistent hnutia Matúš Kollár. "Práve praktický, apolitický a potrebný zákon o inváznych rastlinách z dielne strany Most-Híd, ktorý strana Smer odmietla, je príkladom zaslepeného hlasovania poslancov Smeru," zdôvodňujú svoju akciu poslanci.

Poslanci hnutia vládnucej strane vytýkajú, že počas prvého roka svojho pôsobenia dokázala, že je "zahľadená do seba a nemá záujem zamýšľať sa ani nad návrhmi zákonov opozičných poslancov, ktoré nenesú žiadne ideologické prvky a majú slúžiť k zlepšeniu života všetkých občanov."

Návrh zákona strany Most-Híd, ktorý by zakázal dovoz, pestovanie, držanie a obchodovanie s inváznymi rastlinami, nemali poslanci Smeru odmietnuť. Hnutie kritizuje, že nejde len o tento zákon. Podľa Jána Mičovského z hnutia pôsobí vládnuca strana na svedomie svojich poslancov invazívne ako nebezpečné rastliny.

Opoziční poslanci pripomínajú, že občania si vo voľbách vyberali spomedzi kandidátov, ktorí majú v parlamente zastupovať ich záujmy a nemajú sa z nich stať len hlasovacie automaty. Vyzývajú aj svojich kolegov z parlamentných lavíc, aby sa pri hlasovaniach riadili v prvom rade vlastným úsudkom a až v poslednom rade mysleli na stranícke príkazy.

„Všetci občania tak budú môcť dýchať nielen lepší vzduch bez nebezpečných alergénov, ktoré šíria invázne rastliny, ale predovšetkým bez nezmyselných príkazov, ktoré samoľúbo, nebezpečne a nepochopiteľne šíria stranícke centrály, čo vlastné záujmy nadraďujú nad záujmy krajiny, ktorej slúžiť je ich prvá a jediná povinnosť,“ dodal Mičovský.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…