Bojnická zoologická záhrada dostala nový názov
TASR
TASR

Bojnická zoologická záhrada dostala nový názov

Nové meno organizácie, ktoré patrí pod rezort životného prostredia, slávnostne odhalil pri príležitosti podujatia Vítanie prázdnin minister životného prostredia László Sólymos.

Bojnická zoologická záhrada má nový prívlastok - národná. Nové meno organizácie, ktoré patrí pod rezort životného prostredia, 1. júla 2017 slávnostne odhalil pri príležitosti podujatia Vítanie prázdnin minister životného prostredia László Sólymos. — Foto: TASR - Alexandra Moštková

Bojnice 1. júla (TASR) - Bojnická zoologická záhrada má nový prívlastok - národná. Nové meno organizácie, ktoré patrí pod rezort životného prostredia, dnes slávnostne odhalil pri príležitosti podujatia Vítanie prázdnin minister životného prostredia László Sólymos.

"Ja si myslím, že zoologická záhrada v Bojniciach odvádza vynikajúcu prácu, aj odbornú, aj vzdelávaciu, a myslím, že titul národná ju trošičku vyzdvihne alebo odlíši od tých ostatných, lebo tu sa robia také veci, ktoré inde nie," povedal Sólymos.

Podľa svojich ďalších slov je veľmi rád, že bojnická zoo má oduševnený tím, ktorý chce zoo rozvíjať, vymýšľa nové projekty. "Samozrejme, my na ministerstve v tom pomáhame v intenciách, na ktoré máme, čo sa týka aj finančných zdrojov. Keď sú dobré projekty, keď je to rozumné, skúšame na to nájsť vždy nejaké riešenie," doplnil.

"Je to, myslím si, z tých levelov jeden z najvyšších a je to ocenenie práce aj bývalých, aj súčasných zamestnancov zoologickej záhrady. Veľmi ma teší priazeň a hlavne dôvera, ktorú v nás prejavili z ministerstva životného prostredia, že si nám dovolili vôbec ten názov prideliť," komentoval zmenu názvu riaditeľ zoo Milan Šovčík.

V bojnickej zoo dnes zároveň otvorili štvrtú sezónu Motýlej záhrady. Okrem toho si mohli návštevníci vyskúšať tvorivé dielne, pozrieť si komentované kŕmenie zvierat alebo tréning sloníc Maje a Gule s chovateľmi.

Národná zoologická záhrada Bojnice je najstaršou na Slovensku. Svoje brány otvorila v roku 1955. Získaním prívlastku národná sa tak zaradila medzi ostatné inštitúcie, akými sú mimo iných národné parky, ktoré sú taktiež zriadené štátom.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z TRENČIANSKEHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…