Mamičku zarazil pohľad na mobil. Aplikácia zachránila život jej dieťatka
Dnešní ľudia sú kritizovaní za to, že nerobia nič iné, len hľadia do svojich smartfónov. Istej mamičke sa však práve vďaka mobilnej aplikácii podarilo zachrániť život svojho vtedy ešte nenarodeného dieťatka.
DES MOINES 29. júna - Zatiaľ čo bábätko ešte čakalo v mamičkinom brušku na svoju veľkú chvíľu, 26-ročná budúca rodička Emily Eekhoffová bola nadšená z jeho prvých kopnutí, ktorými upozorňovalo na svoju prítomnosť. Keď bola v 28. týždni tehotenstva, stiahla si do mobilu aplikáciu Count the Kicks, ktorá mala započítať každé jeho kopnutie. Vtedy by jej ani na um nezišlo, že aplikácii, ktorú si zo zvedavosti stiahla, bude vďačiť za to, že je jej dieťatko v poriadku.
Monitoruje, ako sa deti hmýria
Aplikácia bola navrhnutá tak, aby monitorovala zdravie ešte nenarodených detí záznamom frekvencie kopnutí bábätka. Zdravé dieťa by sa malo v závislosti od veku prejavovať určitým počtom kopnutí. Najaktívnejšie sú pritom bábätká v 24. až 28. týždni tehotenstva, kedy majú v maternici ešte dostatok miesta na manévrovanie a aktívne to využívajú, hoci je to individuálne.
Všimla si niečo nezvyčajné
Táto mamička sa to rozhodla sledovať a keď bola v 33. týždni tehotenstva, aplikácia jej ukázala, že neprestajné kopanie ustalo. V tomto štádiu tehotenstva už majú síce bábätká menej miesta a ich pohyby sú kvôli tomu obmedzené. Keďže sa však bábätko mladej Emily prestalo v brušku aktívne hýbať, bežala pre istotu k lekárovi a dobre urobila. Lekári ju okamžite vyšetrili a zistili, že síce počuť tep srdiečka, no bábätko sa naozaj prestalo hýbať. Ako sa ukázalo, pupočnú šnúru malo trikrát obtočenú okolo krku.
Ženy, ktoré zachraňujú deti
Vďaka tomu, že mamička včas spozorovala nezvyčajnú situáciu a možné nebezpečenstvo, absolvovala cisársky rez a jej dcérka sa narodila živá a zdravá, uviedol portál Inside Editon. Hoci musela prísť na svet o niečo skôr, zachránilo jej to život. Emily hneď písala tvorcom aplikácie, ktorým sa cítila zaviazaná za to, ako jej ich výtvor pomohol. Zaujímavé je, že za touto aplikáciou stoja práve štyri ženy, ktoré kvôli podobným problémom stratili svoje nenarodené deti. O to väčšie je ich zadosťučinenie, keď vidia, že ich aplikácia pomáha zachraňovať aspoň ďalšie detské životy.