Carell a Gandolfini stvárnia súperiacich paleontológov
SITA
SITA

Carell a Gandolfini stvárnia súperiacich paleontológov

Súperenie Edwarda Drinkera Copea a Othniela Charlesa Marsha o pomyselný paleontologický trón viedlo k objaveniu viac ako 140 druhov dinosaurov.

BRATISLAVA 7. apríla - Steve Carell a James Gandolfini si po komédii The Incredible Burt Wonderstone (2013) spolu zahrajú v ďalšom filme.

Pôjde o snímku z produkcie HBO s názvom Bone Wars inšpirovanú skutočnými udalosťami. Stvárnia dvoch paleontológov, Edwarda Drinkera Copea (Carell) z Akadémie prírodných vied vo Philadelphii a Othniela Charlesa Marsha (Gandolfini) z Peabodyho prírodovedného múzea na Yalovej univerzite.

Komédia predstaví niekoľko desaťročí trvajúce súperenie dvoch vedcov, ktoré viedlo k objaveniu vyše 140 druhov dinosaurov. V boji o pomyselný paleontologický trón im neboli cudzie taktiky ako podplácanie, kradnutie či dokonca ničenie niektorých nálezov.

Navzájom sa obviňovali vo vedeckých publikáciách, aby toho druhého pripravili o dôveryhodnosť či financie. Ich súperenie v období známom práve ako \'Bone Wars\' nakoniec skončilo tak, že obaja boli sociálne i finančne na dne, aj keď ich prínos paleontológii je nesmierny.

Päťdesiatročný Steve Carell je známy najmä ako predstaviteľ komediálnych úloh. Zahral si napríklad vo filmoch Bruce, Všemohúci (2003), 40 rokov panic (2005), Malá Miss Sunshine (2006), Evan Všemohúci (2007), Nabúchaná (2007), Dostaňte agenta Smarta (2008), Nočné rande (2010), Bláznivá, hlúpa láska (2011) či Druhá šanca (2012).

Rodáka z Massachusetts diváci a diváčky poznajú tiež zo seriálu The Office (2005), kde do roka 2011 stvárňoval hlavnú postavu - Michaela Scotta. Za túto úlohu získal Zlatý glóbus a spolu s celým hereckým obsadením aj dve Screen Actors Guild Awards.

Päťdesiatjedenročného Jamesa Gandolfiniho diváci poznajú predovšetkým ako Tonyho Soprana zo seriálu Sopranovci (1999–2007). Za túto rolu si vyslúžil jeden Zlatý glóbus, tri ceny Emmy či päť Screen Actors Guild Awards.

Okrem toho sa ukázal v snímkach Pravdivá romanca (1993), Osudové zrýchlenie (1994), Chyťte ho! (1995), Porotkyňa (1996), Posledná pevnosť (2001), Muž, ktorý nebol (2001), Mexičan (2001), Prežiť Vianoce (2004), Zabijaci osamelých sŕdc (2006), Únos metra 123 (2009), 30 minút po polnoci (2012) či Killing Them Softly (2012).

Informácie zverejnila webstránka www.aceshowbiz.com.

Už ste čítali?

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…