Ako sa môžete pozerať na svoju ženu? Odpoveď muža uzemnila necitlivého bulvárneho novinára
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Ako sa môžete pozerať na svoju ženu? Odpoveď muža uzemnila necitlivého bulvárneho novinára

Nešťastný požiar žene zmenil život a hlavne tvár. Istý novinár sa jej manžela opýtal, či sa na ňu vydrží pozerať do konca života. Jeho slová dojímajú všetkých ľudí vo svete.

Turia Pittová mala na tele rozsiahle popáleniny, nikdy sa však nevzdala. — Foto: reprofoto/abc

CANBERRA 15. júna - Na pohľad sa zdá, že kult krásy dnes dobíja súčasný svet. Nie každý však má šťastie na krásnu tvár, no ani dokonalá tvár človeku nezaručí šťastie. Táto mladá Austrálčanka sa musela vysporiadať s obrovskými popáleninami po celom tele a bolesti, ktorými si prešla, nezostali bez následkov. Paradoxne je napriek tomu všetkému šťastná a pomáha jej ku tomu aj jej manžel.

Prežila ohnivé peklo

Pred niekoľkými rokmi sa Turia Pittová rozhodla zabehnúť náročný 100-kilometrový maratón v austrálskom regióne Kimberley. Uprostred trasy ju však z ničoho nič prekvapil oheň, ktorý sa rozšíril tak rýchlo, že sa ani nenazdala a celkom ju pohltil. To, čo vtedy prežívala, neskôr prirovnávala k ceste do pekla a späť. Štyri hodiny hľadala útočisko. Plamene boli čoraz horúcejšie a približovali sa ku nej, no nebol tam nik, kto by jej pomohol. "Keď už som to dlhšie nedokázala vydržať, vyskočila som a rozbehla som sa, a tak som prišla k popáleninám," spomína si Turia.

Kedysi vyzerala Turia ako každá iná mladá žena.
Kedysi vyzerala Turia ako každá iná mladá žena. Foto: reprofoto/channel9

Nikdy sa nevzdala

Požiar jej spôsobil veľmi vážne zranenia. Popáleniny 3. stupňa utrpela asi na 65 % tela, prišla o nos i nejaké prsty. Kým sa z toho dostala, nemocnica sa stala jej druhým domovom na viac ako dva roky a ešte potom musela nosiť na tvári špeciálnu kompresnú masku. Lekári robili všetko, čo bolo v ich silách, aby ju dali do poriadku. Turia si najskôr ani neuvedomovala vážnosť situácie. "Myslím, že časť mňa si vtedy myslela, že sa hneď v pondelok vrátim do práce, ale časť mňa vedela, že môj život už nikdy nebude rovnaký, ako predtým," priznala.

Napriek tejto udalosti sa nevzdávala a dostala sa z toho. "Veľa ľudí to považuje za trochu bizarné, ale môj život je neuveriteľný," povedala pre stanicu ABC. Zo všetkých síl sa sústredila na šťastný život, na humanitárne činy a svoj život zasvätila charitatívnej pomoci krajinám tretieho sveta. Dokonca sa nevzdala ani behu a rozhodne sa neutápa v sebaľútosti.

Jej priateľ Michael ju nikdy neopustil.
Jej priateľ Michael ju nikdy neopustil. Foto: TuriaPitt

Láska bez hraníc

Po celý čas bol pritom žene jej manžel veľkou oporou a nikdy ju neopustil. Keď sa ho raz istý novinár dosť necitlivo opýtal, či mu nikdy nenapadlo od nej odísť a nájsť si radšej inú ženu, jeho odpoveď mu vyrazila dych. "Oženil som sa s jej dušou, s jej charakterom a ona bude aj naďalej jedinou ženou mojich snov," povedal jej manžel Michael. Nikdy jej neprestal hovoriť, že je krásna a láska medzi nimi doslova kvitne. Azda aj preto je taká šťastná. Netají sa však ani tým, že má aj skvelú rodinu a priateľov a žije na krásnom mieste.

Už ste čítali?

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…