Na čo by ste nemali zabudnúť pred vycestovaním do zahraničia autom
Dobré noviny
Dobré noviny

Na čo by ste nemali zabudnúť pred vycestovaním do zahraničia autom

Mnoho Slovákov každodenne cestuje za hranice našej krajiny. Poradíme Vám, na čo by ste rozhodne pred vašou cestou nemali zabúdať, najmä ak plánujete cestovať osobným automobilom.

Vstupom do Európskej únie sa obyvateľom našej krajiny otvorila možnosť neobmedzene cestovať do mnohých krajín. Tento fakt uľahčil nielen zahraničné obchodné aktivity velkopodnikateľov, ale aj pre bežných ľudí znamenalo otvorenie hraníc odstránenie nepríjemných logistických problémov.

Je však potrebné uvedomiť si, že aj napriek priaznivým možnostiam prepravy do rôznych krajín, by sme rozhodne cestu do zahraničia nemali podceniť. V opačnom prípade sa veľmi jednoducho môže pôvodne príjemná zahraničná cesta zmeniť na nepríjemný zážitok.

Faktom každopádne ostáva, že cestovné pasy môžete v rámci krajín EÚ pokojne nechať doma. Hranicami prejdete jednoducho, rýchlo a bez zbytočných stresov. Nezabúdajte však na to, že práve prechodom cez hranice sa dostávate na územie krajiny, v ktorej môžu platiť značne odlišné pravidlá, ako u nás.

Najčastejšie sa problémy týkajú práve cestných komunikácií. Komplikácie môžu nepripraveným šoférom spôsobiť napríklad platené diaľničné úseky či odlišné ceny pohonných hmôt. Policajná hliadka v zahraničí si tiež určite nezabudne skontrolovať, či ako cudzinec máte diaľničnú známku, ktorá vás oprávňuje pohybovať sa po cestách v tejto krajine.

Nikto z nás určite netúži po tom, aby mal už po niekoľkých kilometroch za hranicami celkom slušný prievan v peňaženke. Preto sa jednoznačne oplatí byť dostatočne informovaný. Okrem naplánovania trasy si preto určite zistite, ktoré diaľničné úseky sú spoplatnené, ako aj to, akú diaľničnú známku musíte mať po prechode hranicou na svojom automobile.

Na to, aby ste sa k všetkým týmto informáciám dostali rýchlo a pohodlne, nemusíte vôbec chodiť ďaleko. Stačí kliknúť na portál tolls.eu a všetky potrebné informácie pre vašu zahraničnú cestu máte k dispozícii na jednom mieste. Portál ponúka komplexné informácie o cenách platených úsekov, diaľničných známkach, cenách benzínu a nafty či stave aktuálnej dopravnej situácie na cestách v Európe.

Dôležité informácie týkajúce sa cestných komunikácii v Európe vám ušetria nielen čas, ale aj financie. S dostatočnou prípravou sa nemusíte obávať toho, že vás na zahraničnej ceste nepríjemne prekvapia nečakané poplatky či iné komplikácie spojené s neznalosťou dopravných pravidiel danej krajiny. Mať všetky informácie doslova pod jednou strechou sa jednoducho oplatí. Vďaka portálu tolls.eu sa o tom môžete presvedčiť práve teraz. Prajeme vám šťastnú cestu.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…