Očistiť telo od toxínov z fajčenia trvá roky. Poznáme jednoduchý trik, ako tento proces mnohonásobne urýchliť
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Očistiť telo od toxínov z fajčenia trvá roky. Poznáme jednoduchý trik, ako tento proces mnohonásobne urýchliť

Tí, ktorí neplánujú prestať fajčiť, však možno predsa len majú výčitky svedomia kvôli svojmu zlozvyku. Ak patríte medzi nich a túžite prejsť menším detoxom, ktorý zníži škodlivé účinky fajčenia na organizmus, máme pre vás dobú radu.

Ilustračné foto — Foto: Pixabay

BRATISLAVA 18. júna - K zdravému životnému štýlu patria jednoznačne zdravá a vyvážená strava, ale aj dostatok pohybu. Fajčiari, ktorí svoj organizmus zanášajú škodlivinami, by mali do jedálnička zaradiť ešte viac vitamínov a viac sa hýbať či cvičiť. No to, čo im najlepšie zníži škodlivé účinky fajčenia na organizmus, má každý za oknom. Stačí teda len vyjsť von a vystaviť sa slnečným lúčom.

Chráni aj srdce

Vysvetlenie, prečo práve vystavenie sa slnku takpovediac detoxikuje telo od škodlivých látok z cigariet, je vlastne celom jednoduché i logické. Ak ste na slnku, koža produkuje veľmi prospešný vitamín D. Ten Slovákom celkovo dosť chýba, preto neváhajte a vyberte sa ho produkovať vždy, keď sa to dá. Jeho nedostatok totiž môže mať za následok aj vážne zdravotné problémy. Naopak, ak ho máte dosť, posilňujete si imunitu a ak ste fajčiari, tak aj čistíte organizmus od škodlivín.

Foto: Pixabay

Okrem toho vás môžu slnečné lúče ochrániť aj pred infarktom, k čomu sú fajčiari o čosi náchylnejší. Avšak koža stimulovaná slnkom produkuje oxid dusnatý, ktorý má tendenciu znižovať krvný tlak. Ľuďom, ktorí majú radi slnko a opaľovanie sa, tak hrozí menšie riziko vzniku kardiovaskulárnych chorôb

Ak chcete, aby vaša koža vyprodukovala vitamín D a zároveň vám pobyt na slnku prospel, treba dodržiavať isté pravidlá. Slnku sa vystavujte opatrne a len v určitých hodinách. Vyhýbať by sme sa mu mali všetci medzi jedenástou a štrnástou hodinou poobede.

MYSLITE NA SVOJE ZDRAVIE NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…