Kurieho oka vás pomôže zbaviť burina, ktorej sa všetci vyhýbame oblúkom
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Kurieho oka vás pomôže zbaviť burina, ktorej sa všetci vyhýbame oblúkom

Na letnú obuv sa počas teplých mesiacov teší mnoho ľudí, no tí, ktorých trápia kurie oká, majú hlavu v smútku. Okrem toho ide o bolestivý problém, z riešenia ktorého nemá strach len málokto. Vedeli ste však, že pomôcť môže aj príroda?

Ilustračné foto — Foto: YouTube

BRATISLAVA 24. júna - Keď niekto zistí, že má kurie oko, premkne ho hrôza. Predstava jeho vypaľovania dusíkom totiž nie je príjemná, rovnako ako realita samotného zákroku. S kurím okom si však dokážu poradiť aj takzvané babské recepty. Poznáte niektoré z nich, aj tie najmenej pravdepodobné?

Pomoc z prírody

Kurie oká vznikajú v dôsledku nadmerného tlaku či trenia a spôsobujú veľkú bolesť. Chodidlá či prsty na nohách sú preto citlivé, čo v konečnom dôsledku znižuje kvalitu života. Zhluk buniek známych ako kurie oko je problémom, ktorého sa chcú ľudia zbaviť čím skôr, no často si môžu skôr uškodiť ako pomôcť. Obzvlášť v letných mesiacoch môže byť prítomnosť kurieho oka frustrujúca, no aj tento problém sa dá elegantne vyriešiť s pomocou matky prírody. Skvelé totiž je, že práve v lete nájdete v prírode rastliny, ktoré vám môžu pomôcť.

Cibuľa a citrón

Azda každý vie, že pri týchto problémoch môžu, ale i nemusia pomôcť cibuľa či citrón, dokonca aj ich kombinácie. Na kurie oko si môžete skúsiť priložiť koliesko citrónu, ktoré ste predtým na tri dni namočili do octu. Rovnaký čas ho však musíte mať priložený na nohe. Kurie oko môžete potierať aj tekutinou, ktorá vznikne zo šťavy z citróna, octu a nadrobno pokrájanej cibule.

Foto: Pixabay

Nebezpečné zázraky

Niektorí ľudia preferujú liečbu bylinkami, napríklad z lastovičníka. Jeho oranžová šťava zo stonky je skutočným zázrakom napríklad aj pri bradavičkách. Kurie oko je potrebné potierať si šťavou zo zlomenej stonky, po čase by mohlo dokonca samo odpadnúť, rovnako ako malé bradavičky, ktoré sa zvyknú vyskytovať napríklad na krku. O čosi radikálnejšie je riešenie pomocou šťavy z rastliny s názvom rozchodník prudký, tá je však taká nebezpečná, že jej kontakt s očami by vás mohol stáť poškodenie zraku.

Foto: Pixabay

Nechajte sa popŕhliť

Ak sa vám protivia cibuľa a ocot a šťavám z rastlín, obzvlášť tých, ktoré sú nebezpečné pre zrak, neveríte, skúste ešte jednu radu. Tá spočíva v liečbe rastlinou, o ktorej by ste zrejme nikdy nepovedali, že si dokáže poradiť aj s kurím okom. Je ňou žihľava, ktorej sa v prírode mnohí stránia, pretože stret kože s ňou je veľmi nepríjemný i bolestivý. No tá časť kože, na ktorej sa nachádza kurie oko, to ocení. Nazbierajte preto odvahu a choďte si čerstvú žihľavu natrhať. Z nej si môžete vyrobiť kúpeľ nôh alebo tinktúru.

Foto: Pixabay

Na kúpeľ sa používajú listy i stonky, tie je potrebné namočiť v studenej vode na 12 hodín. Výluh potom zohrejte a nohy v ňom močte 20 minút. Liečba tinktúrou je časovo náročnejšia, oplatí sa ju vyrobiť si vtedy, ak sa vám kurie oká opakujú. V tomto prípade umyté korene pŕhľavy pokrájate nadrobno, naložte do fľaše a zalejte silnou ražnou pálenkou. Fľašu je potrebné odložiť na dva týždne na teplé miesto, potom môžete tinktúru aplikovať na postihnuté miesto.

MYSLITE NA SVOJE ZDRAVIE NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Na Slovensku ju posielali na potrat, Švajčiari zachránili jej…

Bežné vyšetrenie spustilo lavínu zlých správ. Tehotná…

V prvej ČSR sa jazdilo vľavo, hlavným mestom mala byť Žilina…

Československo bolo hospodárskou veľmocou, bolo ďaleko pred najväčšími…

Kouč osobného rozvoja: Mladí nie sú problém. Ani štyridsiatnici…

Kouč osobnostného rozvoja Andy Winson v rozhovore odhalil množstvo zaujímavých…

Pedagogička: Dieťa z domu odchádza celý život. Treba ho nechať…

Mení sa všetko okolo nás a spôsob výchovy nie je výnimkou.…

Babička z trhoviska v Nových Zámkoch dojala celý slovenský internet.…

Pani Margit roky pomáhala cudzím ľuďom. Dnes si staručká vdova privyrába…

Malá rodinná firma z Nitry slávi historický úspech: Ako prví…

Obrovský úspech pre Slovensko priniesla jedna malá firmička z Nitry.

Obetavý otec nosí hendikepovaného syna na chrbte, aby mu ukázal…

Najväčšou záľubou rodiny Benkovcov je turistika. A nevynechávajú…

Na Liptove sa pred svetom ukrýva čarovná dolina, ktorá je ideálna…

Iba málokde nájdete na takom malom kúsku toľko zaujímavostí.…