V sobotu sa v Bratislave začínajú Dni energie na Slovensku
TASR
TASR

V sobotu sa v Bratislave začínajú Dni energie na Slovensku

Na podujatí sú pripravené informácie, ako získať financie na zateplenie rodinných domov, obnovu panelákov či ako šetriť vďaka konceptu inteligentnej domácnosti.

Ilustračné foto — Foto: TASR/Milan Kapusta

Bratislava 2. júna (TASR) - V sobotu (3.6.) sa v bratislavskom obchodom dome IKEA začína séria podujatí Dni energie na Slovensku (DENS) 2017. TASR o tom informoval analytik portálu energieprevas.sk Jozef Badida.

Na podujatí sú pripravené informácie, ako získať financie na zateplenie rodinných domov, obnovu panelákov či kúpu solárnych systémov/fotovoltiky, či ako šetriť vďaka konceptu inteligentnej domácnosti. Radiť majú zástupcovia Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR, ako aj Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB). Pre deti a mládež sú pripravené ekoinformácie hravou formou.

Verejnosť sa dozvie napríklad aj to, ako správne triediť odpad a čo robiť s použitým kuchynským olejom. Zástupcovia nemeckej ambasády predstavia ich cestu transformácie energetiky (Energiewende), čiže zámer nemeckej vlády odpojiť najneskôr do roku 2022 všetkých 7 jadrových elektrární a vo výrobe energie staviť najmä na využívanie obnoviteľných zdrojov energie (OZE).

Výstava projektu DENS 2017 v Bratislave sa uskutoční pod záštitou vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušana Chreneka, ako aj primátora Bratislavy Iva Nesrovnala.

"Hlavné mesto podporuje podujatie Dni energie už štvrtý rok. Som rád, že Bratislavčania sa tak môžu dozvedieť o tom, ako energiu šetriť, ako sa dostať k úsporným technológiám a v neposlednom rade aj to, ako chrániť životné prostredie. Mesto ako Bratislava v 21. storočí nemá inú alternatívu, ako využívať úsporné a ekologické zdroje energií. Hoci veľké zmeny sa robia ťažko, no som presvedčený, že Bratislava v tomto musí ísť dopredu," konštatoval Nesrovnal.

Po Bratislave sa DENS 2017 predstaví ešte v Žiline (5.6.) na Námestí A. Hlinku, ďalej v obchodnom centre City Aréna v Trnave (7.6.) a v Banskej Bystrici (9.6.) na Námestí SNP, vždy medzi 10.00 a 17.00 hodinou.

Už ste čítali?

Čakáte pred Vianocami niečo príjemné v poštovej schránke? Máme…

Slovenské média obletela správa o odvážnom kroku siete supermarketov.…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.