V centre Spišskej Novej Vsi bude festival Dni humoru
TASR
TASR

V centre Spišskej Novej Vsi bude festival Dni humoru

Do podujatia sa zapájajú aj viaceré organizácie z mesta, ktoré si pripravili rôzne prezentácie a tvorivé dielne. Zabaviť sa je možné i s bábkami Bábkového divadla spod Spišského hradu.

Ilustračné foto. — Foto: TASR/AP

Spišská Nová Ves 31. mája (TASR) – Najväčšie šošovkovité námestie v strednej Európe nachádzajúce sa v Spišskej Novej Vsi sa od piatka 2. júna stane dejiskom festivalu Dni humoru na Spiši. Pre divákov je pripravený program plný spevu, tanca, hovoreného slova, ale najmä humoru.

"Tretí ročník festivalu sme venovali všetkým generáciám, chceme, aby sa usmievali seniori i tí najmenší. Piatkové dopoludnie sme venovali našim deťom, ktoré si budú môcť užiť program pred historickou Redutou. Žiaci všetkých základných škôl majú možnosť osláviť svoj sviatok s dobrou náladou. Od deviatej hodiny na nich čaká bohatý program. Začíname komediálnou Family show Sranda banda," uviedla hlavná organizátorka podujatia Andrea Jančíková. Na deti čakajú aj tancujúce psy, bublinová šou, cirkusové predstavenie či tanečníci.

Do podujatia sa zapájajú aj viaceré organizácie z mesta, ktoré si pripravili rôzne prezentácie a tvorivé dielne. Zabaviť sa je možné i s bábkami Bábkového divadla spod Spišského hradu. Program pripravila aj Horská záchranná služba, Správa Národného parku Slovenský raj či miestny kynologický klub. Súčasťou piatkového programu bude aj vystúpenie Jozefa Banáša a skupiny Aya, ale i divadelné vystúpenia.

V rámci festivalu sa uskutoční aj uvedenie do života Strett/Spiš art galérie. "Týmto projektom sme chceli nielen esteticky upraviť veľmi zle pôsobiace steny objektov pri dome služieb, ale hlavne ponúknuť návštevníkom mesta ďalšiu atrakciu. Tá má zároveň zviditeľniť tvorbu významného maliara Jozefa Hanulu, ktorý žil a tvoril v našom meste a v Galérii umelcov Spiša sa nachádza stála expozícia s jeho dielami," uviedla spoluautorka projektu Miroslava Bukovinská.

V sobotu (3.6.) sa na pódiu pred Redutou predstaví skupina Ščamba, český imitátor Petr Jablonský sa vystrieda s Ľudovou hudbou Romana Barabasa či pesničkárom Jankom Kulichom. Večer vystúpia kapely Lojzo a Funny Fellows. Ako doplnila Jančíková, návštevníci budú mať možnosť ochutnať vína od slovenských vinárov z takmer všetkých vinohradníckych oblastí Slovenska v rámci Villa Nova Wine Fest.

Podujatie sa koná aj vďaka podpore Košického samosprávneho kraja v rámci programu Terra Incognita.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z KOŠICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…