Juventus sa pomstil Interu, Hamšík nedal jedenástku
SITA
SITA

Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v sobotňajšom zápase Serie A na trávniku FC Turín 5:3.

RÍM 30. marca - Líder Serie A, Juventus Turín, sa v šlágri 30. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže pomstil Interu Miláno za novembrovú prehru, ktorou "nerazzurri" prekazili "starej dáme" zámer dosiahnuť sériu päťdesiatich zápasov bez prehry.

V sobotu na San Sire porazil Juventus svojho súpera 2:1 a na čele tabuľky si udržal deväťbodový náskok pred druhým Neapolom.

"Hamšíkovci" vyhrali v gólovo bohatom zápase na trávniku FC Turín 5:3. Slovenský reprezentant nepremenil v 39. minúte pokutový kop a v 47. minúte prihral Džemailimu na druhý gól "partenopei". V tomto stretnutí rozšíril počet svojich presných zásahov aj najlepší strelec súťaže Édinson Cavani. Dvadsaťšesťročný Uruguajčan rozvlnil sieť dvakrát a na konte už má v tejto sezóne 22 gólov.

Z víťazstva sa v sobotu tešili aj futbalisti AC Miláno, ktorí uspeli vo Verone, domáce Chievo porazili 1:0, rozhodujúci gól zápasu strelil v 25. minúte Montolivo.

Zo Slovákov sa v sobotu predstavil aj Juraj Kucka, jeho Janov remizoval doma so Sienou 2:2.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 30. kola Serie A:

FC Turín - SSC Neapol 3:5 (1:1)

Góly: 30. Barreto, 74. Jonathas (z pok. kopu), 78. Meggiorini - 10., 47. a 80. Džemaili, 84. a 90. Cavani

Marek Hamšík (Neapol) odohral celé stretnutie, v 39. min nepremenil pokutový kop a v 47. min prihral Džemailimu na druhý gól hostí.

Chievo - AC Miláno 0:1 (0:1)

Gól: 25. Montolivo, ČK: 78. Dainelli (Chievo)

Pavol Farkaš (Chievo) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Atalanta Bergamo - Sampdoria Janov 0:0

ČK: 80. Lucchini (Atalanta)

Cagliari - Fiorentina 2:1 (2:0)

Góly: 11. a 39. Pinilla (druhý z pok. kopu) - 73. Cuadrado

FC Janov - Siena 2:2 (1:1)

Góly: 6. Borriello, 71. B. Jankovič - 44. Emeghara, 52. A. Rosina (z pok. kopu)