Projekt Športovo-relaxačné centrum v Hurbanove získal grant
TASR
TASR

Projekt Športovo-relaxačné centrum v Hurbanove získal grant

Cieľom projektu je vytvorenie priestoru, ktorý spája komunitu, posilňuje väzby medzi všetkými vekovými kategóriami, podporuje rozvoj športových aktivít a šíri osvetu v oblasti zdravia.

Ilustračné foto. — Foto: TASR - Erika Ďurčová

Hurbanovo 24. mája (TASR) – Projekt Športovo–relaxačné centrum Bagota v Hurbanove v okrese Komárno získal grant vo výške 25.000 eur v rámci grantového programu spoločnosti Heineken Slovensko. Realizuje ho Nitrianska komunitná nadácia (NKN). Ako TASR informovala PR manažérka NKN Romana Bojdová, dokončia ho začiatkom júna.

Cieľom projektu je vytvorenie priestoru, ktorý spája komunitu, posilňuje väzby medzi všetkými vekovými kategóriami, podporuje rozvoj športových aktivít a šíri osvetu v oblasti zdravia a prevencie úrazov. "Na sídlisku Vinohrady vzniklo športovo-relaxačné centrum s freestylovou pumptrack dráhou, prírodným grilom, posedením a exteriérovým športovým náradím vhodným pre všetky vekové kategórie. V rámci prvej etapy projektu sme osadili športové prvky a detské preliezačky. Túto časť centra sme otvorili v zime 2016 pri príležitosti mikulášskych osláv. Druhou etapou je úprava terénu a vybudovanie pumptrack dráhy pre freestyle cyklistov," uviedla Bojdová.

V roku 2016 si elektronickým hlasovaním Hurbanovčania sami vybrali víťazný projekt, ktorý získal financie na realizáciu. "Pumptrack dráha je určená na voľnú jazdu, tréning a samotné zdokonaľovanie sa v jazde. Je vhodná aj pre deti a menej skúsených cyklistov," vysvetlil freestyle cyklista Marek Konkoly, ktorý poskytuje odborné poradenstvo pri výstavbe dráhy.

Slávnostné otvorenie druhej etapy areálu je naplánované na piatok 9. júna. Okrem novej dráhy budú tiež odovzdané grantové poukážky víťazným projektom, ktoré získajú podporu v tomto roku. "Pre návštevníkov je pripravený zaujímavý program - ukážky freestyle jazdy na dráhe, bubenícka show, ale aj tvorivé dielničky a Ľudkine rozprávky pre deti. Freestyle jazdci zabojujú pod dohľadom komisárov o zápis do Slovenskej knihy rekordov, v stanovenom čase sa pokúsia prejsť rekordný počet kilometrov. Po slávnostnom otvorení dráhy sa uskutoční koncert skupiny Vidiek," ukončila PR manažérka NKN.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…