Rus Kamenskij vyhral vzduchovú pušku 10, Slováci bez finále

Ilustračné foto
Ilustračné foto — Foto: TASR/Martin Baumann

Slováci sa do finále nedostali, najlepší Patrik Jány skončil v kvalifikácii na 40. mieste.

Mníchov 19. mája (TASR) - Rus Sergej Kamenskij triumfoval na Svetovom pohári strelcov v Mníchove v disciplíne vzduchová puška 10 m. Slováci sa do finále nedostali, Patrik Jány skončil v kvalifikácii na 40. mieste výkonom 624,1, Zoltán Baláž obsadil 57. priečku (622,7) a Ondrej Holko 83. pozíciu (813,0).

Medzi ženami v rovnakej disciplíne vyhrala Rumunka Laura Georgeta Ilieová, slovenská reprezentantka Jana Hyblerová obsadila v kvalifikácii až 94. miesto výkonom 409,2.

finálové výsledky

muži - vzduchová puška 10: 1. Sergej Kamenskij (Rus.) 250,9, 2. Vladimir Maslennikov (Rus.) 250,4, 3. Vitalij Bubnovič (Biel.) 228,9

ženy- vzduchová puška 10: 1. Laura Georgeta Ilieová (Rum.) 250,2, 2. Gabriela Vognarová (ČR) 246,5, 3. Sadeghian Arminová (Irán) 227,1