Železnice opravia v Poprade tri železničné mosty
TASR
TASR

Železnice opravia v Poprade tri železničné mosty

Prvá etapa sa začne dnes obnovou hydroizolácie na železničnom moste nad Štefánikovou ulicou. Nepretržitá výluka potrvá štyri dni.

Ilustračné foto — Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Poprad 11. mája (TASR) - Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vykonajú v troch etapách opravné práce na troch železničných mostoch a priľahlých úsekov traťových koľají na území mesta Poprad. Prvá etapa sa začne dnes obnovou hydroizolácie na železničnom moste nad Štefánikovou ulicou. Nepretržitá výluka potrvá štyri dni, t. j. do 14. mája do 18.00 h, počas ktorej vybrané vlaky osobnej dopravy v úseku medzi železničnými stanicami Poprad - Tatry a Matejovce pri Poprade nahradia autobusy.

Oprava troch železničných mostov v Poprade bude podľa slov hovorkyne ŽSR Martiny Pavlikovej pokračovať aj v 20. a 21. kalendárnom týždni. "ŽSR začnú výlukové práce na železničnom moste nad Štefánikovou ulicou demontážou koľaje a odťažením štrkového lôžka a podkladovej vrstvy až po mostnú konštrukciu. Vykoná sa tiež montáž hydroizolácie s geotextíliou a osadenie odvodňovacích žľabov a drenáže," priblížila Pavliková. Po opätovnom vytvorení železničného zvršku a položení koľajového poľa sa zrealizuje smerová a výšková úprava polohy koľaje.

Podrobnejšie informácie o opatreniach v osobnej doprave sa cestujúci dozvedia z vývesiek umiestnených v železničných staniciach, alebo ich poskytne dopravca na telefónnom čísle kontaktného centra 18 188, prípadne na internetovej stránke wwww.slovakrail.sk.

Oprava hydroizolácie mostnej konštrukcie nad Štefánikovou ulicou bude pokračovať aj v nasledujúcich kalendárnych týždňoch, ku ktorej sa pripojí aj výmena 43 drevených mostníc na železničnom moste nad riekou Poprad, ako aj obnova hydroizolácie mosta, ktorý premosťuje miestnu účelovú komunikáciu z Tajovského ulice do záhradkárskej oblasti. "Práce druhej a tretej etapy si vyžiadajú vylúčenie železničnej prevádzky na prvej a následne na druhej koľaji trate Košice – Žilina, v traťovom úseku medzi železničnými stanicami Poprad - Tatry a Vydrník," vysvetlila hovorkyňa ŽSR. Ukončenie opravných prác na železničných mostoch je naplánované na 26. mája.

ŽSR žiadajú cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s prípadnými obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dôjsť počas opravy mostných konštrukcií.

Už ste čítali?

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…