Cibulková postúpila v Miami do osemfinále, čaká ju Serena

Dominika Cibulková zvíťazila na turnaji WTA nad Švajčiarkou Rominou Oprandiovou za 86 minút.

MIAMI 24. marca - Dvojhra - 3. kolo:

Dominika Cibulková (SR-13) - Romina Oprandiová (Švaj.) 6:3, 6:4 za 86 minút Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako trinásta zvíťazila v sobotňajšom stretnutí 3. kola dvojhry na turnaji WTA v americkom Miami na Floride nad Švajčiarkou Rominou Oprandiovou za 86 minút 6:3, 6:4.

Postupom do osemfinálového 4. kola vyrovnala pri siedmej účasti na tomto podujatí svoje osobné maximum z vlaňajška.

Najbližšie ju čaká turnajová i svetová jednotka Serena Williamsová. Cibulková už má istotu 140 bodov do svetového rebríčka a finančnej prémie 47 575 dolárov. "Z dnešnej výhry sa veľmi, veľmi teším," uviedla prostredníctvom svojej prezentácie na Facebooku.

Dvadsaťtriročná Bratislavčanka v premiérovom vzájomnom dueli s 25-ročnou Oprandiovou, 59. v renkingu, napokon lepšie zvládla úvodné dejstvo, ktoré prinieslo dovedna 7 brejkov. Trikrát zaostávala o stratu podania, ale od stavu 2:3 si pripísala všetky ďalšie gemy. Druhý set sa začal v podobnom duchu. Cibulková (14.) napokon bola prvou aktérkou, ktorá si preniesla servis. Znamenalo to jej náskok 4:2 a čoskoro viedla aj 5:2. Ako podávajúca v ôsmej hre nezužitkovala 5 mečbalov (prvé dva za sebou) a súperka sa potom dostala i na 4:5, neodolala však na returne v desiatom geme. Slovenka premenila druhý mečbal v tejto hre, celkovo siedmy.

Zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka Cibulková sa v minulosti stretla s teraz 31-ročnou Serenou raz. V sezóne 2010 v 3. kole Wimbeldonu prehrala 0:6, 5:7.