Richard Pánik si pripísal v NHL bod za asistenciu

OTTAWA 23. marca - Slovenský hokejista Richard Pánik vo svojom desiatom zápase v NHL dosiahol premiérovú asistenciu, keď v sobotu v drese Tampy Bay prihral na ľade Ottawy v 52. min na gól Tylera Johnsona.

Pre martinského rodáka to bol druhý kanadský bod v zámorskej súťaži.

Pánik odohral v Ottawe 12:45 min, prezentoval sa jednou strelou a pripísal si aj dva plusové body. Pánik v závere prvej tretiny narazil na mantinel Patricka Wierciocha a úvod druhej strávil na trestnej lavici. Spoluhráča chcel pomstiť Chris Neil a napadol slovenského hokejistu.

Ottawa vyhrala prvú tretinu 4:0, v 52. min však hostia z Tampy začali stíhaciu jazdu a domáci sa obávali o výsledok. Definitívu na 5:3 dal až v závere do prázdnej bránky kapitán Senators Daniel Alfredsson.

Do zostavy San Jose sa v zápase v Minnesote nedostal Michal Handzuš a súboj sledoval len z tribúny. Sharks napokon na ľade Wild prehrali 0:2.

Výsledky úvodných stretnutí sobotňajšieho programu zámorskej hokejovej NHL:

Ottawa - Tampa Bay 5:3 (4:0, 0:0, 1:3)

Góly: 13. Silfverberg (Methot), 15. Gryba (Turris, Methot), 18. Latendresse (Silfverberg, Zibanejad), 20. Alfredsson (Wiercioch, Gončar), 60. Alfredsson (Turris, Greening) - 52. T. Johnson (Brewer, PÁNIK), 54. T. Johnson (Carle), 59. Purcell (Hedman, S. Salo)

Minnesota - San Jose 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 33. Parise (M. Koivu, R. Suter), 42. Spurgeon (R. Suter, M. Koivu)