Pozrite sa, ako vyzeral bratislavský beh Wings for Life

Na snímke účastníci behu Wings for Life po štarte v Bratislave 7. mája 2017.
Na snímke účastníci behu Wings for Life po štarte v Bratislave 7. mája 2017. — Foto: TASR/Pavol Zachar

Celosvetový beh je charitatívnym podujatím s myšlienkou Bežať pre tých, ktorí behať nemôžu.

Bratislava 7. mája (TASR) – Mužským víťazom dnešného bratislavského charitatívneho behu Wings for Life sa stal Slovák Marek Mackovčiak. Stíhacie auto ho ako posledného na trati dostihlo až po štyroch hodinách behu, zabehol 62,9 kilometra. Na podobnom celosvetovom podujatí sa zúčastnil po prvý raz.

Galéria

Galéria

Medzi ženami bola najlepšia Jo Meek zo Spojeného kráľovstva, ktorej cieľová čiara bola na 54. kilometri, čo predstavuje v histórii tohto behu na Slovensku nový ženský rekord. Jo Meek obsadila celkovo deviate miesto.

Na bratislavskú trať štvrtého ročníka celosvetového charitatívneho podujatia vybehlo o 13.30 h takmer 4000 športovcov, čo je doposiaľ najväčšia účasť, informovali organizátori. V 58 krajinách sveta sa potom na globálnej akcii zúčastnilo viac ako 155.000 účastníkov.

Rekordný bol v Bratislave aj počet účastníkov na vozíčkoch, ktorých sa postavilo na štart takmer 30. Najviac prešiel Čech Zbyněk Sýkora, ktorého stíhacie auto zastavilo až tesne pred 21. kilometrom. Ženská víťazka na vozíčku Slovenka Jadranka Marić skončila tesne pred 11. kilometrom.

Celosvetový beh je charitatívnym podujatím s myšlienkou Bežať pre tých, ktorí behať nemôžu. Celý výťažok z registračného poplatku pôjde neziskovej nadácii Wings for Life na výskum liečby poranení miechy.

Stokilometrová trať bratislavského podujatia viedla z bratislavskej Eurovey až po Štvrtok na Ostrove. Pol hodiny po hromadnom štarte vyšlo na trať stíhacie auto Catcher Car, ktoré viedol motocyklový pretekár Ivan Jakeš rýchlosťou 15 kilometrov za hodinu. Rýchlosť stíhacieho auta sa neskôr zrýchlila a koho dostihol, ten skončil. Účastníci mali rovnaký cieľ - každý sa snažil byť čo najdlhšie na trati a ubehnúť čo najviac kilometrov.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BRATISLAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!