NHL: Edmonton vedie v sérii s Anaheimom 2:0 i vďaka gólu Sekeru

Hokejisti Edmontonu Oilers, uprostred Slovák Andrej Sekera.
Hokejisti Edmontonu Oilers, uprostred Slovák Andrej Sekera. — Foto: TASR /AP

Slovenský obranca sa presadil už v druhej minúte zápasu s Anaheimom a bol to jeho prvý gól v tohtoročnom play off.

New York 29. apríla (TASR) - Hokejisti St. Louis zvíťazili v noci na sobotu v druhom zápase 2. kola play off zámorskej NHL na domácom ľade nad Nashvillom 3:2 a vyrovnali stav série na 1:1. Triumf Blues zariadil dvoma gólmi ruský útočník Vladimir Tarasenko.

V ďalšom zápase semifinálovej série Západnej konferencie vyhral Edmonton aj vďaka gólu slovenského obrancu Andreja Sekeru nad domácim Anaheimom 2:1. Sekera sa presadil už v druhej minúte a bol to jeho prvý gól v tohtoročnom play off. Oilers v sérii vedú 2:0 na zápasy.

ST. LOUIS BLUES - NASHVILLE PREDATORS 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Góly: 20. Tarasenko (Pietrangelo, Steen), 48. Lehterä (Berglund, Parayko), 57. Tarasenko (Edmundson, Schwartz) - 8. Neal (Sissons, Ellis), 44. Ellis. Brankári: Allen - Rinne, strely na bránku: 20:24, 19.506 divákov.

/stav série: 1:1/

ANAHEIM DUCKS - EDMONTON OILERS 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 36. Silfverberg (Fowler, Kesler) - 2. SEKERA, 37. Maroon (Eberle, Nugent-Hopkins). Brankári: Gibson - Talbot, strely na bránku: 40:23, 17.174 divákov.

/stav série: 0:2/

Slovák v akcii:

Andrej Sekera (Edmonton) 22:57 1 0 1 1 3 0

____________________________________

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/