MS18: Fíni po víťazstve nad Českom postúpili do semifinále

Ilustračné foto
Ilustračné foto — Foto: TASR

Obhajcovia titulu s plným počtom 12 bodov vyhrali "slovenskú" A-skupinu a vo štvrťfinále už v prvej tretine nasúkali Čechom štyri góly.

Poprad/Spišská Nová Ves 20. apríla (TASR) - Hokejisti Fínska sa prebojovali už do semifinále majstrovstiev sveta hráčov do 18 rokov, keď si v úvodnom štvrtkovom štvrťfinále v Poprade poradili s rovesníkmi z Česka 6:5 po predĺžení.

Obhajcovia titulu s plným počtom 12 bodov vyhrali "slovenskú" A-skupinu a vo štvrťfinále už v prvej tretine nasúkali Čechom štyri góly. V prostrednej časti prišlo poľavenie zo strany Suomi a zníženie súpera aj vďaka dvom gólom v presilovkách na 4:5. V záverečnej časti sa Čechom podarilo poslať zápas do predĺženia zásluhou presného zásahu Zadinu v 58. minúte. Fíni však v poslednej minúte extračasu strhli víťazstvo na svoju stranu, rozhodol Virtanen.

O 17.30 h nastúpili v Poprade na svoj štvrťfinálový duel proti Rusom mladí Slováci. V ďalších zápasoch si zmerali sily Kanada so Švédskom a USA so Švajčiarskom.

MS 18 - štvrťfinále:

Fínsko - Česko 6:5 pp (4:1, 1:3, 0:1 - 1:0)

Góly: 3. Heiskanen, 15. Nyman, 19. Vaakanainen, 20. Talvitie, 26. Talvitie, 69. Virtanen - 8. Mikyska, 28. Chytil, 32. Škvrně, 39. Machala, 58. Zadina