Ospalé kanadské mestečko sa stalo magnetom pre ľudí. Zatienil ho obrovský ľadovec, takto blízko ešte nikdy nebol
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Ospalé kanadské mestečko sa stalo magnetom pre ľudí. Zatienil ho obrovský ľadovec, takto blízko ešte nikdy nebol

Mestečko sa stalo magnetom pre návštevníkov. Môže za to najmä jeden obrovský ľadovec, ktorý dramaticky zmenil ráz celého miesta.

Ľadovce zmenili ráz mesta. — Foto: Twitter/Jody Martin

FERRYLAND 20. apríla - V Kanade majú veľkú senzáciu. Mesto Ferryland doslova zatienil obrovský ľadovec spolu s pár menšími, vďaka čomu sa sem hrnú húfy turistov.

Zriedkavá situácia

Ľadovec sa týči nad malebným mestečkom a podľa miestnych úradov je silným zážitkom ho vidieť. Výška všetkých ľadovcov sa pohybuje od 151 až po 240 metrov, informuje CNN. V ich blízkosti počuť praskanie i búchanie a turisti sa k ním nahrnuli hlavne počas Veľkej noci. Fotografke Jody Martinovej sa však podarilo predrať davmi tak, aby ich nafotila v tej najúchvatnejšej podobe.

Foto: Twitter

Sezóna ľadovcov prebieha práve od jari do konca leta, preto sa v súvislosti s touto oblasťou skloňuje aj pojem ľadovcová alej. No takýto pohľad bol aj pre miestnych výnimočný. Meteorológ Brandon Miller sa totiž pre CNN vyjadril, že je zriedkavé, aby sa taký veľký ľadovec nachádzal tak blízko brehu. Jeden obrovský a pár o čosi menších ľadovcov tak úplne zatienili domy, autá či ľudí. Starosta Adrian Kavanagh sa nechal počuť, že taký veľký ľadovec ešte nevidel, uviedol Independent s odvolaním sa na kanadské médiá.

Foto: Twitter

Situácia, keď sa ľadovce držia dlhší čas pri brehu, môže spôsobiť ešte väčší rast návštevníkov. To je pozitívne pre samotné mestečko a jeho obyvateľov, ktorí môžu byť naozaj hrdí na to, kde žijú.

Už ste čítali?

Študentky založili na fakulte vlastný bufet. Podporujú domácich…

Študenti študentom. Aj tak by sa dal charakterizovať bufet Veget, v ktorom sa…

Otvorili obchodný dom, kde kúpite len opravené a použité veci.…

Nablýskané a hypermoderné nákupné centrá sú…

Počas extrémnych pretekov zachránila život súperovi. Mimoriadny…

V rýchlom rozhodovaní pri záchrane ľudského života jej pomohol…

Povedzte doma, že je tu bezpečne, hovoria európskym turistom…

Pijú nelegálny alkohol, za benzín platia 20 centov a tvrdia, že…