Lekár prezradil, ako si na verejnom WC vybrať najčistejšiu kabínku
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Lekár prezradil, ako si na verejnom WC vybrať najčistejšiu kabínku

Predstava verejnej toalety vyvoláva v mnohých ľuďoch hrôzu, no keď príroda nepustí, nedá sa inak. Ak však chcete ísť do čistej kabínky, váš výber musí byť sofistikovanejší.

Ilustračné foto — Foto: TASR

BRATISLAVA 19. apríla - Ak nechcete vojsť do kabínky, kde chodievajú všetky ostatné ženy, zvážte dôkladne výber. Niekedy to síce nie je úplne jednoduché, no ak je verejný záchod prázdny, vybrať si môžete kabínku, ktorú chcete. Niektorým z nich by ste sa však mali vyhýbať.

Muži to majú naopak

Podľa psychológa Nicholasa Christenfelda si ľudia volia najčastejšie kabínku v strede. Prostredné kabínky si vraj vyberajú najmä preto, že voči tým na krajoch majú predsudky. Televízny doktor Mehmet Oz však tvrdí niečo iné.

Podľa Oza si ženy najradšej vyberajú bočnú kabínku na úplnom konci, pretože chcú mať súkromie, píše denník Daily Mail. Ak však rátame aj s verziou Christenfelda, mali by ste sa vyhýbať nielen bočným záchodom čo najďalej od vchodu na toalety, ale aj kabínkam v strede. Ideálnou preto ostáva bočná kabínka, ktorá je čo najbližšie pri vstupe na verejné záchody. Toto však platí hlavne pri ženách, pretože muži volia výber kabínky presne naopak.

V oboch prípadoch, čiže pri ženách a mužoch, je vhodné voliť bočné kabínky, avšak dámam stačí vojsť hneď do prvej a páni sa musia trochu prejsť na koniec, čiže do poslednej kabínky. Len tak je ako-taká istota, že toaleta bude čistá a že v nej bude čo najmenej baktérií.

MYSLITE NA SVOJE ZDRAVIE NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Študentky založili na fakulte vlastný bufet. Podporujú domácich…

Študenti študentom. Aj tak by sa dal charakterizovať bufet Veget, v ktorom sa…

Otvorili obchodný dom, kde kúpite len opravené a použité veci.…

Nablýskané a hypermoderné nákupné centrá sú…

Počas extrémnych pretekov zachránila život súperovi. Mimoriadny…

V rýchlom rozhodovaní pri záchrane ľudského života jej pomohol…

Povedzte doma, že je tu bezpečne, hovoria európskym turistom…

Pijú nelegálny alkohol, za benzín platia 20 centov a tvrdia, že…