Lekár prezradil, ako si na verejnom WC vybrať najčistejšiu kabínku
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Lekár prezradil, ako si na verejnom WC vybrať najčistejšiu kabínku

Predstava verejnej toalety vyvoláva v mnohých ľuďoch hrôzu, no keď príroda nepustí, nedá sa inak. Ak však chcete ísť do čistej kabínky, váš výber musí byť sofistikovanejší.

Ilustračné foto — Foto: TASR

BRATISLAVA 19. apríla - Ak nechcete vojsť do kabínky, kde chodievajú všetky ostatné ženy, zvážte dôkladne výber. Niekedy to síce nie je úplne jednoduché, no ak je verejný záchod prázdny, vybrať si môžete kabínku, ktorú chcete. Niektorým z nich by ste sa však mali vyhýbať.

Muži to majú naopak

Podľa psychológa Nicholasa Christenfelda si ľudia volia najčastejšie kabínku v strede. Prostredné kabínky si vraj vyberajú najmä preto, že voči tým na krajoch majú predsudky. Televízny doktor Mehmet Oz však tvrdí niečo iné.

Podľa Oza si ženy najradšej vyberajú bočnú kabínku na úplnom konci, pretože chcú mať súkromie, píše denník Daily Mail. Ak však rátame aj s verziou Christenfelda, mali by ste sa vyhýbať nielen bočným záchodom čo najďalej od vchodu na toalety, ale aj kabínkam v strede. Ideálnou preto ostáva bočná kabínka, ktorá je čo najbližšie pri vstupe na verejné záchody. Toto však platí hlavne pri ženách, pretože muži volia výber kabínky presne naopak.

V oboch prípadoch, čiže pri ženách a mužoch, je vhodné voliť bočné kabínky, avšak dámam stačí vojsť hneď do prvej a páni sa musia trochu prejsť na koniec, čiže do poslednej kabínky. Len tak je ako-taká istota, že toaleta bude čistá a že v nej bude čo najmenej baktérií.

MYSLITE NA SVOJE ZDRAVIE NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Lekári sa vzorne postarali o jeho rodinu: Slovák z vďaky opravuje…

Nie je žiadnym tajomstvom, že veľa nemocníc na Slovensku je v katastrofálnom…

Uprostred nenápadnej dedinky nájdete jeden z najkrajších vodopádov…

Obec Lúčky ukrýva toho viac, ako by ste čakali. Ak sa do nej náhodou…

Slovenskí farmári sa vzbúrili proti zahraničným reťazcom. Vytvorili…

Ľuďom už prestáva byť jedno, čo kupujú a jedia. Zvýšený…

Mala fotiť mladomanželov, no viac ju zaujal družba. S jeho fotkou…

Mladá Slovenka sa naučila fotiť ako samouk, teraz ohúrila porotcov v celosvetovej…