Katom Bayernu päťgólový Ronaldo, Zidane: Postup sme si zaslúžili

Futbalista Realu Madrid Cristiano Ronaldo a tréner Zinedine Zidane.
Futbalista Realu Madrid Cristiano Ronaldo a tréner Zinedine Zidane. — Foto: TASR/AP

Portugalský kanonier Cristiano Ronaldo z Realu Madrid sa utorňajším hetrikom do siete nemeckého majstra stal prvým hráčom, ktorý v LM dosiahol métu 100 gólov.

Madrid 19. apríla (TASR) - Zlomil ďalší z veľkých rekordov a piatimi gólmi vo štvrťfinálovej konfrontácii futbalovej Ligy majstrov 2016/17 sa stal katom Bayernu Mníchov. Portugalský kanonier Cristiano Ronaldo z Realu Madrid sa utorňajším hetrikom do siete nemeckého majstra stal prvým hráčom, ktorý v LM dosiahol métu 100 gólov.

Štvrťfinálovú odvetu vyhral obhajca európskeho titulu 4:2 po predĺžení, v riadnom hracom čase prehral 1:2 a zápas musel do extračasu. V prvom súboji v Allianz Arene pred týždňom zariadil výhru Realu 2:1 práve dvojgólový Cristiano Ronaldo a rovnaký hráč v utorok vyrovnal v 76. minúte na 1:1. Vzápätí však nešťastný vlastný gól kapitána "bieleho baletu" Sergia Ramosa dostal dramatický duel do predĺženia. Ako kľúčový moment sa ukázalo hlúpe vylúčenie čilského stredopoliara Bavorov Artura Vidala, ktorý po viacerých ostrých zákrokoch dostal v 84. minúte druhú žltú kartu a v extračase sa to jeho mužstvu vypomstilo.

"Vo veľkých momentoch nás Ronaldo vždy dokáže priviesť k postupu. V týchto dvoch zápasoch skóroval päťkrát, čo viac sa k tomu dá povedať? V tejto sezóne sme hrali mnoho ťažkých zápasov, tento bol však najťažší. Celkovo, po oboch zápasoch, sme postúpili zaslúžene," citovala agentúra AP francúzskeho trénera "Los Merengues" Zinedinea Zidanea. Podľa bývalého hráča Bayernu Toniho Kroosa si jeho terajší zamestnávateľ Real postup zaslúžil: "Oba zápasy boli pre fanúšikov fantastické. Myslím si, že celkovo sme si po nich zaslúžili postup do semifinále. Vždy je veľká vec zdolať Bayern. Teraz uvidíme, koho dostaneme v semifinále. My, samozrejme, chceme ísť až do finále." Real nebude chýbať medzi elitným kvartetom v LM siedmykrát za sebou. Stále sa môže stať prvým tímom, ktorý v novodobej histórii LM od roku 1992 obháji titul.

Talianskeho trénera Bayernu Carla Ancelottiho mrzeli verdikty maďarského hlavného rozhodcu Viktora Kassaia. Hostia inkasovali prvý gól v predĺžení z tesného ofsajdu a koučovi hostí sa nepozdávala ani druhá žltá karta pre Vidala. "Zaslúžili sme si viac, ale veľmi nás poškodili verdikty rozhodcu. Druhá karta pre Vidala nemala byť. A Ronaldo bol pri dvoch góloch v ofsajde," povedal bývalý tréner Realu. "Neuer aj celé mužstvo hralo dobre. Je ťažké vyhrať v Madride nad Realom, a ešte ťažšie je to v desiatich. Madrid však pokračuje ďalej. Želám 'Zizouovi' a celému jeho tímu len to najlepšie," citoval oficiálny portál UEFA Taliana, ktorý tesne po súboji ešte na ploche objal a pogratuloval jeho bývalému zverencovi Ronaldovi.

Aj v prvom zápase dohrával Bayern v desiatich, keď v Allianz Arene dostal dve žlté karty Javi Martinez a Real tak mal tiež uľahčenú cestu za výhrou. "Náš tím hral odvážne. Vypadnutie po predĺžení, pochopiteľne, bolí, no v oboch zápasoch sme hrali viac ako hodinu oslabení. Domnievam sa, že náš tím si postup zaslúžil," uviedol kapitán Bayernu Philipp Lahm.

Do semifinále postúpil aj minuloročný zdolaný finalista Atletico Madrid, ktorý vyradil anglického šampióna Leicester City po výhre 1:0 doma, resp. remíze 1:1 v odvete. V stredu sú na programe ďalšie odvety štvrťfinále, futbalisti AS Monaco hostia Borussiu Dortmund, ktorú v Nemecku zdolali 3:2, resp. hráči FC Barcelona na Camp Nou privítajú Juventus Turín, ktorému v Taliansku podľahli 0:3. Žreb semifinále je na programe v nyonskom ústredí UEFA v piatok 21. apríla.