Pár dal čašníkovi obrovské prepitné za extrémne pomalú obsluhu. Dôvod napísal na účtenku
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Pár dal čašníkovi obrovské prepitné za extrémne pomalú obsluhu. Dôvod napísal na účtenku

Prácu čašníka dokáže dokonale pochopiť azda len ten, kto má s niečím podobným skúsenosti. Napríklad pár Makenzie a Steven Schultzovci, ktorých pomalosť istého čašníka dohnala, paradoxne, k zvýšeniu sprepitného.

Pár nechal čašníkovi štedré prepitné. — Foto: Facebook/Makenzie Schultz

DES MOINES 19. apríla - Dalo by sa povedať, že obsluha bola v ten večer v podniku, kde sa manželia na chvíľu usadili, príšerná. Len na vodu čakali 20 minút, na predjedlo 40 minút a na večeru celú hodinu.

Nikdy nesúďte

Ale aj napriek tomu nechali čašníkovi, ktorý ich obsluhoval, tringelt vo výške 100 dolárov (94 eur - pozn. red.). Ako si totiž všimli, manažment reštaurácie ho nechal „v štichu“, sám totiž musel obsluhovať takmer celý podnik a ešte aj bar. Pár, ktorý si len nedávno otvoril vlastnú reštauráciu, sa vyjadril, že čašník po celý ten čas lietal po reštaurácii ako blázon.

Ako uviedla Makenzie na svojom Facebooku, aj s manželom očakávala, že čašník v ten večer zrejme nedostane veľa tringeltov. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo ho odmenili takou sumou.

Foto: Facebook

Manželia jednoducho chápali vyťaženosť čašníka a aj to, že kvôli tomu neurobil na väčšinu zákazníkov dobrý dojem, hoci sa snažil najviac, ako vedel. Chyba totiž nebola na jeho strane, ale na strane manažmentu, ktorý nevedel v ten večer zabezpečiť dostatok ľudí.

Manželia chceli obrátiť nepriaznivú situáciu na pozitívnu, aby ľudia nesúdili, ale uvedomili si podobné momenty zo širšej perspektívy. A aj napriek tomu, že im sa teraz veľmi darí, nikdy nezabudnú na to, ako sami začínali, a aj preto dokážu prejaviť takú veľkú dávku veľkorysosti a empatie.

Už ste čítali?

Slováci dali zbohom práci a už pol roka len cestujú po svete.…

Opustili rodné Slovensko, obuli si túlavé topánky a vrhli…

Na Novom Zélande zrejme našli stratený div sveta

Celé to znie ako príbeh z dobrodružného románu, no toto sa skutočne…

Prešovskí študenti vytvorili repelent proti kliešťom, ktorý…

Na klasické repelenty si už kliešte zvykli, toto však nemôžu ani…

Moslimom došla trpezlivosť: Teroristom posielajú doteraz najsilneší…

Moslimovia už sa viac nedokázali nečinne prizerať na to, čo robia teroristi vo svete.…