Obyčajný tréning sa zmenil na šok. Pozrite sa, čo sa objavilo na hladine napravo od ženy
Dobré noviny
Dobré noviny

Obyčajný tréning sa zmenil na šok. Pozrite sa, čo sa objavilo na hladine napravo od ženy

Vodné športy prinášajú prekvapenia aj tým, ktorí sa im venujú denne.

— Foto: Wyatt Miller

Vodné športy prinášajú prekvapenia aj tým, ktorí sa im venujú denne. To platí najmä pre ľudí, ktorí majú vodné športy ako svoje živobytie, čo je aj prípad tímu Pro-Windsurf La Ventana, ktorý si vyšiel na more kvôli tréningu a nečakal, že to bude jeden z najúžasnejších zážitkov, aké sa im pritrafili. Jednému z členov tímu Wyattovi Millerovi sa tento okamih podarilo zachytiť na kameru.

Nie je nič nezvyčajné stretnúť na mori vodné živočíchy a vy ako návštevník ich životného priestoru to musíte rešpektovať. Niektoré živočíchy sú nebezpečné a svoje teritórium si chránia aj za cenu, že návštevníka zrania. Iné tvory sú však k ľuďom omnoho priateľskejšie a návštevníkov pekne privítajú a pozdravia. Napríklad delfíny, ktoré sú hrdinami tohto príbehu.

Na záberoch vidíme slnko lesknúce sa na hladine mora, ktorú občas rozvíri delfín vyskakujúci z vody, aby pozdravil návštevníkov. Čoskoro sa však „uvítací výbor“ rozrastie o nových členov a začne sa ozajstné neopakovateľné divadlo.

Veľká skupina delfínov sa na chvíľu pripojí k člnu a tiež wakeboardistke, ktorá je k člnu pripevnená. Delfíny sa na videu postupne približujú, ako by sa chceli pripojiť a naučiť sa čosi o tomto športe.

Foto: Wyatt Miller

Keď sa žena rozkolíše zo strany na stranu, delfíny začnú plávať okolo nej. Obom ľuďom na videu je jasné, že ide o fantastické stretnutie, aké sa už možno nikdy v živote nezopakuje a preto si ho patrične vychutnávajú. A spolu s nimi aj diváci na celom svete, na internete doteraz toto video videlo takmer 30 miliónov používateľov.

Delfíny sú nesmierne inteligentné tvory a sú pomerne priateľské k ľuďom. Vo vodách v okolí Kalifornského polostrova v Mexiku, kde vzniklo toto video, ich žije hneď niekoľko druhov a turisti ich tu môžu bežne stretnúť.

Wyatt a jeho tím vo svojej kariére videl delfíny už veľakrát, rovnako aj veľryby a ďalšie morské tvory. No podľa vlastných slov ešte nikdy nezažil také vrelé privítanie a v tak veľkom množstve. Wyatt tvrdí, že príroda nikdy nestratí schopnosť ľudí prekvapiť a potešiť zároveň.

Už ste čítali?

Študentky založili na fakulte vlastný bufet. Podporujú domácich…

Študenti študentom. Aj tak by sa dal charakterizovať bufet Veget, v ktorom sa…

Otvorili obchodný dom, kde kúpite len opravené a použité veci.…

Nablýskané a hypermoderné nákupné centrá sú…

Počas extrémnych pretekov zachránila život súperovi. Mimoriadny…

V rýchlom rozhodovaní pri záchrane ľudského života jej pomohol…

Povedzte doma, že je tu bezpečne, hovoria európskym turistom…

Pijú nelegálny alkohol, za benzín platia 20 centov a tvrdia, že…