Liga majstrov: Monaco vyhralo v Dortmunde

Na snímke fanúšikovia Borussie vytvorili iniciálky svojho klubu na tribúne pred prvým zápasom štvrťfinále Ligy majstrov vo futbale Borussia Dortmund - AS Monako v Dortmunde 12. apríla 2017. — Foto: TASR/AP

Skóre stretnutia, ktoré pre utorkový bombový útok na autobus nemeckého mužstva odložili o deň neskôr, otvoril v 19. minúte Kylian Mbappé.

Dortmund 12. apríla (TASR) - Futbalisti AS Monaco vyhrali v stredajšom prvom zápase štvrťfinále Ligy majstrov 2016/2017 na ihrisku Borussie Dortmund 3:2. Skóre stretnutia, ktoré pre utorkový bombový útok na autobus nemeckého mužstva odložili o deň neskôr, otvoril v 19. minúte Kylian Mbappé. Osemnásťročný útočník sa presadil po rýchlej kontre, keď využil center Thomasa Lemara. Dve minúty predtým ich spoluhráč Fabinho nepremenil pokutový kop. V 35. minúte poslal hostí do dvojgólového náskoku obranca BVB Sven Bender, ktorý hlavou zrazil do vlastnej siete center Andreu Raggiho.

Borussiu povzbudil štvrťhodinu po zmene strán presný zásah Ousmaneho Dembélého, keď zakončil akciu po osi Guerreiro, Aubameyang, Kagawa. V 80. minúte sa po po druhý raz v stretnutí presadil Mbappé. Borussia v závere vyvinula enormný tlak, čoho výsledkom bol kontaktný gól Šindžiho Kagawu. "Kniežatá" si napokon tesný náskok udržali a pred odvetou v domácich podmienkach budú vo výhode.

Galéria

Galéria

prvý zápas štvrťfinále LM 2016/2017 - sumár:

Borussia Dortmund - AS Monaco 2:3 (0:2)

Góly: 57. Dembélé, 84. Kagawa - 19. a 79. Mbappé, 35. Bender (vlastný). Rozhodoval: Orsato (Tal.), ŽK: Sokratis, Ginter - Jemerson, Lemar, Dirad, Fabinho, Subašič, 65.849 divákov.

zostavy:

BVB: Burki - Ginter, Sokratis, Bender (46. Sahin) - Kagawa, Weigl - Piszczek, Dembélé, Guerreiro, Schmelzer (46. Pulisic) - Aubameyang

Monaco: Subašič - Touré, Glik, Jemerson, Raggi - Silva (66. Dirar), Fabinho, Moutinho, Lemar - Falcao (85. Germain), Mbappé