Hotelieri na Liptove ponúkajú cez Veľkú noc rôzne pobytové balíky
TASR
TASR

Hotelieri na Liptove ponúkajú cez Veľkú noc rôzne pobytové balíky

Voľné ubytovacie kapacity sú v tomto termíne ešte stále dostupné a ponuka sa sústreďuje najmä na domácich Slovákov a rodiny s deťmi.

Ilustračná snímka. — Foto: TASR/ Lukáš Furcoň

Liptovský Mikuláš 11. apríla (TASR) - Liptovskí hotelieri sa na blížiace veľkonočné sviatky náležite pripravili. Voľné ubytovacie kapacity sú v tomto termíne ešte stále dostupné a ponuka sa sústreďuje najmä na domácich Slovákov a rodiny s deťmi. V mnohých zariadeniach deti ubytujú dokonca zadarmo.

"Naši klienti budú mať možnosť upliesť si korbáč, detičky poteší zdobenie vajíčok rôznymi metódami, tradičné veľkonočné menu tiež nemôže chýbať. To, čo iste zaujme, bude divadlo pre najmenších a súťaž vo varení liptovských halušiek. No a aby boli všetky ženy zdravé a krásne po celý rok, tak ich čaká nefalšovaná oblievačka s folkloristami," povedal Anton Považský z Koliby Gréta pri Liptovskej Mare.

Mnohé zariadenia v regióne motivujú rodiny s deťmi rôznymi výhodami. Napríklad v penzióne Mária v Bodiciach ubytujú deti do šesť rokov bezplatne a v ubytovacích zariadenia Kúpeľov Lúčky to budú deti maximálne vo veku päť rokov. "Veľká noc je na Liptove najmä v znamení domácich Slovákov, ktorí využívajú voľné dni na aktívny oddych s rodinou. Aj z týchto dôvodov 'šijeme' program počas sviatkov jari práve na domácu klientelu. Očakávame, že väčšina Slovákov strávi na Liptove štyri noci," povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov Darina Bartková.

Ako ďalej uviedla, mnohí klienti si rezervujú ubytovanie v predstihu, niekedy aj rok dopredu, keďže Veľká noc patrí k takzvaným top termínom. Väčšina si však pobyt objedná mesiac či dva dopredu. "Hotelieri potvrdzujú aj skutočnosť, že v tomto termíne väčšinou kapacity vypredávajú priamo, teda bez pomoci zľavových portálov," doplnila.

Už ste čítali?

Slovenku vyhlásili za jednu zo 100 najvplyvnejších žien vo Švajčiarsku.…

Preraziť v zahraničí nie je jednoduché. Rodáčke z Nitry sa to však…

Prvá Slovenka nominovaná na juniorskú Nobelovu cenu: Nikde v…

Mladá Slovenka získala nomináciu na prestížne ocenenie. Podarilo…

Nitrania nesmelo ponúkli svoje farmárske čipsy obchodnému reťazcu.…

Poctivá práca prináša ovocie. Zemiakové lupienky od malej…

Policajti chceli zastaviť cestného piráta. Stačil jediný pohľad…

Policajti z Trenčína zaregistrovali auto, ktoré si to šinulo cez Trenčín…