Parížsky maratón korisťou keňských bežcov

Účastníci tradičného nedeľňajšieho maratónu v Paríži 9. apríla 2017.
Účastníci tradičného nedeľňajšieho maratónu v Paríži 9. apríla 2017. — Foto: TASR/AP

Medzi mužmi obsadili reprezentanti tejto africkej krajiny všetky tri pódiové stupne.

Paríž 9. apríla (TASR) - Nedeľňajší tradičný maratón v Paríži ovládli bežci z Kene. Medzi mužmi obsadili reprezentanti tejto africkej krajiny všetky tri pódiové stupne, v čase 2:06:10 hod. triumfoval Paul Lonyangata pred krajanmi Stephenom Chebogutom a Solomonom Yegon.

V ženskej kategórii zvíťazila v novom traťovom rekorde 2:20:55 Purity Rionoripová pred ďalšou Keňankou Agnes Barsosiovou, tretia skončila Etiópčanka Flomena Cheyechová.

Výsledky:

muži: 1. Paul Lonyangata 2:06:10 h., 2. Stephen Chebogut 2:06:56, 3. Solomon Yego (všetci Keňa) 2:07:13

ženy: 1. Purity Rionoripová 2:20:55 (traťový rekord), 2. Agnes Barsosiová (obe Keňa) 2:21:02, 3. Flomena Cheyechová (Et.) 2:21:23

Kiprono a Tolaová víťazmi maratónu v Hannoveri

Kenský vytrvalec Allan Kipkorir Kiprono sa stal víťazom nedeľného maratónu v nemeckom Hannoveri.

Dvadsaťsedemročný bežec zvládol trať za 2:09:52 h. a triumfoval pred krajanom Philipom Kimutaiom Sangom a Nórom Sondre Nordstadom Moenom. Medzi ženami sa radovala z víťazstva etiópska rodáčka reprezentujúca Nemecko Fate Tolaová (2:27:48).

Výsledky:

muži: 1. Allan Kipkorir Kiprono 2:09:52 h., 2. Philip Kimutai Sanga (obaja Keňa) 2:10:07, 3. Sondre Nordstad Moen (Nór.)

ženy: 1. Fate Tolaová (Nem.) 2:27:48, 2. Natalija Lehonkovová (Ukr.) 2:33:20, 3. Mulunesh Zewdu Asefová (Et.) 2:37:27