Slovenskí futsalisti podľahli Rusom, na baráž stačí remíza s Francúzmi

Ilustračná fotografia
Ilustračná fotografia — Foto: TASR

Zverencom trénera Mariána Berkyho stačí na zisk barážovej miestenky aj remíza. Rusi si s plným počtom 6 bodov už v predstihu zaistili postup.

Izmit 8. apríla (TASR) - Slovenská futsalová reprezentácia podľahla v nedeľňajšom zápase G-skupiny hlavného kola kvalifikácie ME 2018 favorizovanému tímu Ruska najtesnejším rozdielom 0:1. Na konte má tri body za hladký triumf 8:1 nad domácim Tureckom, ktoré znamenajú, že o druhé miesto v skupine a účasť v baráži zabojuje po dni voľna v priamom súboji s Francúzskom (utorok 11. apríla o 11.00 SELČ).

Zverencom trénera Mariána Berkyho stačí na zisk barážovej miestenky aj remíza. Rusi si s plným počtom 6 bodov už v predstihu zaistili postup. Na šampionát do Slovinska sa priamo prebojujú len víťazi siedmich skupín, tímy z druhých miest a jeden najlepší z tretieho budú hrať v septembrovej baráži.

futsal - kvalifikácia ME 2018

G-skupina (Izmit)

SLOVENSKO - Rusko 0:1 (0:0)

Gól: 37. Robinho. Rozhodovali: Gallardo (Šp.), Frak (Poľ.), ŽK: Bahna, Kozár – Abramovič, 350 divákov.

zostavy:

SR: Brndiar (Herko) - Rick, Kozár, Kyjovský, Bahna - Zdráhal, Rafaj, Belaník, Směřička, Hudek, Višváder, Dóša, Drahovský Rusko: Putilov (Zamtaradze) - Čiškala, Eder Lima, Robinho, Davydov - Šajachmetov, Lyskov, Milovanov, Abramov, Nijazov, Abramovič, Batyrev, Afanasjev

Slováci nastúpili oproti duelu s Tureckom s dvoma zmenami v prvej päťke, v bránke dostal príležitosť Brndiar pred Herkom a miesto Drahovského zaujal Bahna. Už v 10. sekunde sa po šikovnej kombinačnej akcii ocitol v dobrej šanci Kyjovský, ale netrafil bránku. Na opačnej strane sa zastreľoval Šajachmetov, ale Slováci prečkali úvodný tlak favorita. V 7. minúte postupoval Rafaj sám na brankára, ale ten si s jeho pokusom poradil. V 10. minúte mal ďalšiu solídnu príležitosť Kyjovský, no opäť mal vychýlenú mušku. Berkyho zverencom sa darilo elasticky brániť a držať Rusov na dištanc. “Zborná” sa zmohla len na pokusy z diaľky, aj keď mala hernú prevahu.

V 20. minúte vyslal naturalizovaný Brazílčan Robinho jedovku, ktorá sa obtrela o hornú žrď slovenskej brány. Bezgólový stav mohla zmeniť tutovka Ricka jednu sekundu pred koncom prvého polčasu, ale ani z nej nezapršalo. Rusi vstúpili do druhého polčasu náporom. V 23. minúte Brndiar reflexívne zneškodnil hlavičku Robinha. Ďalšie čisté šance však napriek obliehaniu slovenskej defenzívy neprichádzali, Kozár a spol. s úradujúcim vicemajstrom sveta senzačne držali nerozhodný stav. V 29. minúte mohli dokonca otvoriť skóre, ale Drahovského strelu z väčšej vzdialenosti ruský brankár vykopol nohou. S pribúdajúcimi minútami začal byť favorit nervóznejší, čo mohli Slováci využiť v 36. minúte po brejku Rafaja, ale Putilov stál na správnom mieste. V 37. minúte vykúpil Rusov Robinho, ktorý umiestnil loptu prízemnou strelou k ľavej žrdi – 0:1. Tréner Berky vsadil všetko na jednu kartu a stiahol z hry brankára so zámerom pokúsiť sa o vyrovnanie. Počas rozkúskovanej power play si však jeho tím nevytvoril žiadnu šancu a Slováci tak po hrdinskom výkone podľahli megafavoritovi najtesnejším rozdielom.