Rusnák zariadil na snehu triumf Real Salt Lake: Bláznivé podmienky

Albert Rusnák, archívna snímka.
Albert Rusnák, archívna snímka. — Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Dvadsaťdvaročný ofenzívny stredopoliar pomohol gólom k suverénnemu víťazstvu Real Salt Lake v domácom zápase s Vancouverom Whitecaps 3:0.

Sandy 9. apríla (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Albert Rusnák si v noci na nedeľu otvoril strelecký účet v zámorskej Major League Soccer (MLS). Dvadsaťdvaročný ofenzívny stredopoliar pomohol gólom k suverénnemu víťazstvu Real Salt Lake v domácom zápase s Vancouverom Whitecaps 3:0.

Rusnák mal prsty vo všetkých troch presných zásahoch svojho tímu, keď jeden gól dal a na ďalšie dva prihral. V 54. minúte svojím premiérovým ligovým gólom v drese Real Salt Lake otvoril skóre stretnutia, po individuálnej akcii si na zasneženom trávniku zasekol protihráča a po zemi namieril presne k bližšej žrdi. V 74. min. po jeho prihrávke zvýšil na 2:0 už za hustého sneženia arménsky útočník Jura Movsisjan a o štyri minúty neskôr Rusnák poslal z rohového kopu presný center na Lukea Mulhollanda, ktorý spečatil výsledok na konečných 3:0.

"Bolo veľmi dôležité, že sme dali prvý gól. Po ňom sa štýl hry zmenil, začalo sa hrať viac priamočiarejšie. Ale ak mám byť úprimný, na snehu sa toho nedá veľa vymyslieť. Boli to najbláznivejšie podmienky, v akých som dosiaľ nastúpil," povedal o bláznivom počasí Rusnák pre ABC4 Sports.

Slovenský reprezentant, ktorý nastúpil na podhrotovej pozícii, odohral celé stretnutie. Na konte má zatiaľ šesť štartov v MLS. Real Salt Lake aj jeho zásluhou slávil prvé víťazstvo v sezóne, v tabuľke figuruje po 6. kole na priebežnej ôsmej priečke, Vancouver je desiaty. Vydarenú premiéru na lavičke Real Salt Lake absolvoval nový tréner Mike Petke.