Barcelona zdolala Sevillu 3:0, dva góly Messiho

Futbalista Barcelony Luis Suarez sa teší po strelení góluv zápase 30. kola španielskej La Ligy FC Barcelona - FC Sevilla v Barcelone 5. apríla 2017. — Foto: TASR/AP

Barcelona sa tak dostala priebežne na čelo tabuľky o bod pred Real Madrid, ktorý má ale k dobru dva zápasy.

Madrid 5. apríla (TASR) - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v dueli 30. kola španielskej La ligy nad FC Sevilla hladko 3:0. O svojom triumfe rozhodli už v prvom polčase, keď sa dvoma gólmi a asistenciou v priebehu ôsmich minút blysol Lionel Messi.

Skóre stretnutia otvoril po prihrávke Messiho v 25. minúte Luis Suarez akrobatickými nožničkami chrbtom k bránke. Už o tri minúty neskôr zakončil Messi pohotovo kombináciu domácich vnútri šestnástky a ten istý hráč v 33. minúte volejom poslal do siete odrazenú loptu.

Barcelona sa tak dostala priebežne na čelo tabuľky o bod pred Real Madrid, ktorý má ale k dobru dva zápasy a v stredu neskoro večer nastúpil na ihrisku Leganesu. Sevilla nevyhrala už päť ligových duelov za sebou a je štvrtá s 11-bodovým mankom na Barcelonu.