Neapol remizoval s Juventusom, bod pre domácich zachránil Hamšík

Kapitán Neapolu Slovák Marek Hamšík, archívne foto. Zápas sa skončil remízou 1:1. — Foto: TASR/AP

Slovenský reprezentant si nabehol na šikovnú prihrávku od Driesa Mertensa a po hodine hry vyrovnal na konečných 1:1. Pre kapitána SSC to bol 11. presný zásah v aktuálnej sezóne Serie A.

Rím 3. apríla (TASR) - Futbalisti SSC Neapol remizovali v šlágri nedeľňajšieho programu talianskej Serie A s lídrom súťaže Juventusom Turín 1:1. Na vedúci gól Samiho Khediru zo siedmej minúty odpovedali domáci zásluhou Mareka Hamšíka. Slovenský reprezentant si nabehol na šikovnú prihrávku od Driesa Mertensa a po hodine hry vyrovnal na konečných 1:1. Pre kapitána SSC to bol 11. presný zásah v aktuálnej sezóne Serie A. Juventus zostal na čele poradia, Neapol po nedeli na neho stráca desať bodov.

AC Miláno iba remizovalo na ihrisku poslednej Pescary 1:1. Domáci sa ujali vedenia po vlastnom góle Gabriela Palettu, aspoň bod pre AC zariadil štyri minúty pred prestávkou Mario Pašalič. Slovenský stredopoliar Juraj Kucka sa v drese hostí dostal na ihrisko v 76. minúte.

V boji o pohárovú Európu si ďalšie tri body pripísala Atalanta Bergamo, ktorá deklasovala FC Janov na jeho trávniku 5:0 a v tabuľke je piata. Pod jasný triumf hostí sa hetrikom podpísal Argentínčan Alejandro Gomez. Fiorentina si doma poradila s Bolognou 1:0, keď sa o jediný gól stretnutia postaral v druhom polčase senegalský legionár Khouma Babacar. Hráči FC Turín zmazali dvojgólové manko a remizovali s Udinese 2:2.

Zaslúžili sme si vyhrať, tvrdí Hamšík

Prvá z dvoch konfrontácií talianskeho futbalového šampióna s vicemajstrom v priebehu štyroch dní sa skončila nerozhodne. V nedeľu aj vďaka peknému gólu slovenského stredopoliara Mareka Hamšíka remizoval vicemajster SSC Neapol doma s Juventusom Turín 1:1 v 30. kole Serie A. Už v stredu sa oba špičkové kluby stretnú v odvete semifinále Coppa Italia opäť na Sao Paolo, "Hamšíkovci" sa pokúsia zmazať manko 1:3 z prvého súboja v Turíne.

Nedeľňajší súboj mal niekoľko leitmotívov. Okrem nádychu boja o titul sa očakával najmä návrat "strateného syna", argentínskeho útočníka Gonzala Higuaina. Domáci fanúšikovia mu jeho prvý zápas v Neapole po minuloročnom rekordnom prestupe za 90 miliónov eur k "zebrám" osladili piskotom a hučaním pri každom dotyku s loptou. A to isté sa očakáva aj v stredu. Hoci SSC inkasoval už v 7. minúte z kopačky Samiho Khediru, domáci boli v ďalšom priebehu lepší a v 60. minúte po peknej akcii Hamšíka vyrovnali.

"Myslím si, že sme boli lepším tímom, zaslúžili by sme si vyhrať. Juventus bol stiahnutý, väčšinou sa iba bránil. Pre nás to bolo lichotivé. Znamenalo to, že sa obával našich útokov," citoval 29-ročného kapitána Neapola jeho oficiálny web. "Škoda, že sme nepridali druhý gól. V nedeľu sme mali na to, aby sme zdolali Juve. Tento duel je minulosť, musíme sa sústrediť na stredajší pohárový duel opäť proti turínskemu tímu. Radi by sme vymazali dvojgólový náskok súpera," dodal Hamšík, ktorý absolvoval jubilejný 350. duel v Serie A.

Celkovo v drese Neapola zaznamenal v 443 súťažných dueloch 111 gólov. Na Diega Maradonu, najlepšieho strelca SSC, stráca už iba štyri góly. "Som rád, že som sa opäť priblížil k Diegovi, no nemyslím na to. Keď to má prísť, tak to príde. Moje myšlienky teraz smerujú na semifinálový duel Talianskeho pohára," uviedol Hamšík, ktorý vystriedal v 76. minúte pre svalové problémy.

"Keď mužstvo podá takýto výkon, jeho tréner môže mať všetky možné emócie okrem nespokojnosti. Nikde inde v Taliansku sa nevidí, aby mal Juventus v stretnutí takéto problémy," citovala agentúra AP trénera domácich Maurizia Sarriho.

Higuain, ktorý neskóroval už v piatich zápasoch za sebou, sa v Neapole nepresadil, pôsobil "neviditeľným dojmom", napriek tomu tréner "starej dámy" Massimiliano Allegri jeho výkon pochválil: "Higuain odohral dobrý zápas, mám z neho radosť. Môže byť Neapolu vďačný za to, čo od neho dostal a Neapol by mal byť vďačný za to, čo mu dal."

Obhajca trofeje je aj po nedeli ligový líder, na druhý AS Rím má 6-bodový náskok. Tretí Neapol na "Bianconeri" stráca stále 10 bodov.

Serie A - 30. kolo:

FC Turín - Udinese 2:2 (0:0)

Góly: 70. Moretti, 83. Belotti - 50. Jankto, 68. Perica

FC Janov – Atalanta Bergamo 0:5 (0:2)

Góly: 32., 63. a 73. Gomez (prvý z 11m), 25. Conti, 76. Caldara, ČK: 61. Pinilla (Janov)

AC Fiorentina – FC Bologna 1:0 (0:0)

Gól: 51. Babacar

US Palermo – Cagliari Calcio 1:3 (1:0)

Góly: 26. Gonzalez - 48. a 89. Ionita, 58. Borriello

Chievo Verona – FC Crotone 1:2 (0:0)

Góly: 57. Pellissier – 51. Ferrari, 82. Falcinelli

Delfino Pescara – AC Miláno 1:1 (1:1)

Góly: 12. Paletta (vlastný) – 41. Pašalič