FORTUNA LIGA: Žilina s Ružomberkom nezaváhala a získala dôležité body

Na snímke zľava Nicolas Špalek (MŠK Žilina), Šimon Kupec (MFK Ružomberok) a Ernest Olivier Mabouka (MŠK Žilina) počas zápasu 24. kola Fortuna ligy MŠK Žilina - MFK Ružomberok 18. marca 2017 v Žiline. — Foto: TASR/Erika Ďurčová

Všetky štyri góly padli v druhom polčase.

Žilina 18. marca (TASR) - Futbalisti fortunaligového lídra si v domácom prostredí poradili s nevyspytateľným Ružomberkom.

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 3:1 (0:0)

Góly: 60. Mráz, 64. Káčer, 90.+ Hlohovský – 79. J. Maslo. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Hlohovský, Kaša - Kružliak, Kupec, Daniel, 1960 divákov

Žilina: Volešák – Mabouka, Kaša, Králik, Letič – Diaz – Káčer, Škvarka – Špalek (82. Jánošík), Mráz (74. Šejdajev), Hlohovský (90.+ Hancko)

Ružomberok: Hajdúch – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kupec – M. Nagy, Ďubek (72. Takáč) – Gal-Andrezly, Faško (79. Lačný), Daniel – Mareš

Krajské derby sa v daždi začalo minútou ticha za nedávno zosnulého dlhoročného fotografa zo zápasov MŠK Žilina, Ľudovíta Košálka. Hostia začali napádať domácich veľmi vysoko a takáto hra Žiline veľmi nesedela. Postupne sa hra vyrovnala, ale vážne pohrozili ako prví hostia, keď v 17. minúte Daniel strelou zvnútra 16-tky minul Volešákovu bránu. Aj o desať minút neskôr mali šancu opäť Ružomberčania, keď po Faškovej tvrdej strele musel Volešák likvidovať šancu. Žilinčania sa snažili kombinovať krajmi aj stredom, ale vo finálnej fáze útoku robili nepresnosti. V 35. minúte vyslal na Hajdúcha nenápadnú strelu Mabouka, gólman Ružomberka loptu vyrazil pred seba, ale dorážky Škvarku ani Mráza a Špaleka sa otváracím gólom zápasu nestali. V 36. minúte Mareš zľava odcentroval pred bránu MŠK, Králikov obranný odkop nabral opačný smer a lopta skončila nad domácou bránou. Ružomberku vychádzali brejkové situácie, v 42. minúte sa dostal do ďalšej šance Faško, ale z ľavej strany trafil iba bočnú sieť. V 44. minúte sa lopta po osi Mabouka – Špalek dostala k Škvarkovi, ale jeho strelu zvnútra veľkého vápna Hajdúch vyrazil nohou na roh.

Druhý polčas v hustom daždi otvorila šanca hostí, keď Gal-Andrezly odcentroval z pravej strany pred bránu, kde pred dobiehajúcim Marešom likvidoval príležitosť riskantným vybehnutím Volešák. Po zrážke ostal hosťujúci legionár otrasený, no po ošetrení sa dokázal vrátiť do hry. Obrovskú šancu na gól mali hostia po priamom kope v 57. minúte, keď najskôr kapitán Ďubek nastrelil ľavú žrď a z ďalšej dorážky Peter Maslo brvno brány Žiliny. O dve minúty však zahrmelo na opačnej strane, keď Škvarka pekne posunul loptu do pravej strany na Mráza a mladý útočník MŠK nedal Hajdúchovi šancu. O štyri minúty už bolo 2:0, keď Káčer po rohu napriahol spoza 16-tky a lopta sa zastavila až v pravom kúte Hajdúchovej brány. Ružomberok zdramatizoval zápas v 79. minúte, keď Ján Maslo z priameho kopu z 20-tich metrov nádherne trafil za chrbát Volešáka, ktorý na strelu nemal nárok. Ružomberok sa snažil aj o vyrovnanie, ale domáci hrali zodpovedne a z protiútokov hrozili. V 89. minúte mali gól na kopačke Jánošík a Škvarka, ale strelu prvého Hajdúch vyrazil a pokus druhého smeroval nad bránu. V nadstavenom čase si však Hlohovský pred šestnástkou hostí urobil priestor a krásnym obstrelom nedal Hajdúchovi šancu. Žilinčania si tak po dvoch remízach na ihriskách súperov a vypadnutí zo Slovnaft Cup-u pripísali na konto dôležité tri body.