Viete, na čo sú tieto otvory v bonboniére? 10 vecí, ktoré majú svoj účel, ale netušíte o tom
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Viete, na čo sú tieto otvory v bonboniére? 10 vecí, ktoré majú svoj účel, ale netušíte o tom

Všetky predmety, ktoré väčšina z nás používa takmer každý deň, vznikli tak, aby uľahčovali život čo najviac. Nesprávne ľudské návyky však spôsobili, že úmysel sa míňa účinku. Mnoho vecí totiž používame nesprávne.

Pri rôznych predmetoch si ľudia osvojujú spôsob používania, ktorý v skutočnosti nie je správny, respektíve odporuje pôvodnému úmyslu, s akým boli vymyslené. Niektoré detaily totiž jasne prezrádzajú, že tá či oná vec by sa mala používať celkom inak, a vôbec nie tak komplikovane, ako to robíme.

1. Toffifee

Kto by nemal rád sladkosť Toffifee? No väčšina z nás sa s vyberaním chutných bonbónov poriadne vytrápi. Keby ste sa však zamerali na preliačiny, ktoré sa medzi bonbónmi nachádzajú, ich vyberanie by bolo oveľa ľahšie. Stačí na ňu totiž len zatlačiť prstom a čokoládka vyletí von sama.

Foto: flickr.com/ Wolfgang Lonien

2. Nákupné vozíky

Po nákupe si ľudia vložia tašky do vozíkov, ktoré sa im pri preplnenom stave môžu prehupnúť a obsah tašky sa vysype do vozíka. Proti tomu sú však určené kovové obruče, na ktoré si môžete igelitky zavesiť. Tušili ste vôbec o tom?

Foto: Twitter/Life Hacks

3. Naberačka na cestoviny

Niektorí ľudia zrejme ani netušia, načo je v nej otvor, no ten má veľmi praktické využite. Slúži totiž ako odmerka porcií, pričom jeden otvor plný surových cestovín sa rovná jednej porcii. Takto už nikdy nenavaríte príliš málo alebo zbytočne veľa cestovín.

Foto: Imgur

4. Toaletný papier

Tušili ste, že možno aj vy patríte k tým ľuďom, ktorí ho trhajú zle? Správny a pôvodne zamýšľaný spôsob umiestňovania a následného trhania toaletného papiera je ten, že papier visí zhora a teda bližšie k vám.

Foto: Pixabay

5. Tic Tac

Dávkovať si obľúbené osviežujúce cukríky je pre mnohých ľudí umenie, pretože sa stane, že vám vypadne z krabičky aj viac cukríkov. Pritom je pod otvorom plytký dávkovač, takže krabičku stačí obrátiť dole hlavou, vrátiť do vodorovnej polohy, a po otvorení v ňom budete mať cukrík.

Foto: Reddit
Časť 1 / 2

Už ste čítali?

Slovenku vyhlásili za jednu zo 100 najvplyvnejších žien vo Švajčiarsku.…

Preraziť v zahraničí nie je jednoduché. Rodáčke z Nitry sa to však…

Prvá Slovenka nominovaná na juniorskú Nobelovu cenu: Nikde v…

Mladá Slovenka získala nomináciu na prestížne ocenenie. Podarilo…

Nitrania nesmelo ponúkli svoje farmárske čipsy obchodnému reťazcu.…

Poctivá práca prináša ovocie. Zemiakové lupienky od malej…

Policajti chceli zastaviť cestného piráta. Stačil jediný pohľad…

Policajti z Trenčína zaregistrovali auto, ktoré si to šinulo cez Trenčín…