Košičanky premrhali náskok a v Európskom pohári FIBA skončili

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. — Foto: TASR – Martin Palkovič

Zverenky Petra Jankoviča držali postupové skóre v prvých troch štvrtinách, no úvod záverečnej im nevyšiel a bodovú stratu už nedokázali stiahnuť na postupovú úroveň.

Istanbul 10. marca (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice prehrali v odvetnom zápase štvrťfinále Európskeho pohára FIBA na palubovke Galatasarayu Istanbul 66:82 a s európskou súťažou číslo dva sa lúčia. Košičanky zvíťazili v prvom zápase 73:62, ale 11-bodový náskok im v Istanbule nestačil. Zverenky Petra Jankoviča držali postupové skóre v prvých troch štvrtinách, no úvod záverečnej im nevyšiel a bodovú stratu už nedokázali stiahnuť na postupovú úroveň. Medzi štyri najlepšie tímy EP FIBA tak postúpil turecký tím, Košičanky sa so súťažou lúčia.

EP FIBA, štvrťfinále, 2. zápas:

Galatasaray Istanbul - Good Angels Košice 82:66 (44:33)

Najviac bodov Galatasarayu: Jeffersonová 25, Traoreová 21, Papová 12, zostava a body Good Angels: Jurčenková 15, Baughová 12, Oblaková 10, Allenová 8, Bálintová 0 (Žirková 12, Stehlíková 6, Kupčíková 3). Rozhodovali: Karakatsounis, Putenko, clivaz, TH: 15/10 - 16/13, trojky: 9 - 5, os. chyby: 21:21.

/Prvý zápas: 62:73, postupuje Galatasaray/

Košičanky sa vďaka Jurčenkovej dostali do vedenia 4:2, no v prvej štvrtine ovládli hru hráčky domáceho tímu. Postupne navyšovali svoj náskok a po úvodných desiatich minútach viedli o 9 bodov (20:11). Oblaková o dve minúty upravila na rozdiel piatich bodov (22:17), no domáce hráčky do konca prvého polčasu vyrovnali 11-bodové manko z prvého zápasu. Albenovej trojka a trestné hody Jeffersonovej znamenali priebežný stav 33:21 v 17. minúte. Traoreová trojkou v 19. minúte stanovila priebežný stav na 44:30 a prvýkrát bol stav postupovo priaznivý pre Galatasaray. O pár sekúnd na to však Stehlíková tiež spoza trojkového oblúka upravila na 44:33.

Košičanky balansovali na hrane postupového skóre aj v tretej štvrtine. V nej síce Allenová upravila na 48:42, ale domáce basketbalistky opäť navýšili svoj náskok na 11-bodov v 27. minúte, keď Traoreová premenila dva trestné hody. Keď Papová šesť sekúnd pred koncom tretej štvrtiny presne namierila spoza trojkového oblúka, viedol domáci tím o postupových 13 bodov (60:47). Úvod štvrtej štvrtiny Košičankám vôbec nevyšiel. Domáce hráčky v ňom šnúrou siedmich bodov navýšili svoj náskok na 20 (67:47). Tréner Good Angels Peter Jankovič reagoval oddychovým časom, ale ani ten domáce družstvo na čele s rozbehnutou Jeffersonovou nepribrzdil. Domáce viedli aj o 24 bodov a hoci Košičanky viackrát znížili, postupové skóre už nedosiahli. Po prehre 66:82 tak končia svoje pôsobenie v EP FIBA.

Hlas po zápase:

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Good Angels Košice: "Domáci tím sa na nás výborne pripravil. My sme sa počas zápasu nevedeli vyrovnať s agresivitou súpera. Domáce hráčky trafili aj deväť trojkových pokusov, čo nebýva obvyklé. Vypadnutie nás mrzí, no myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť."