Štvrtú cyklistickú etapu Paríž - Nice dokončal Sagan až na 129. mieste

Slovák Peter Sagan, archívne foto.
Slovák Peter Sagan, archívne foto. — Foto: TASR/Ján Súkup

Jeho tímoví kolegovia Michael Kolář a Erik Baška obsadili 158., respektíve 165. miesto.

Mont-Brouilly 8. marca (TASR) - Víťazom stredajšej 4. etapy cyklistických pretekov Paríž - Nice sa stal Francúz Julian Alaphilippe. Jazdec tímu Quick-Step Floors triumfoval v 14,5 km dlhej časovke jednotlivcov z Beaujeu do Mont-Brouilly s náskokom 19 sekúnd pred Španielom Albertom Contadorom a zároveň sa stal aj lídrom celkovej klasifikácie.

"Cítim sa šťastný, tréning bol dobrý a forma tiež. Táto časovka bola stvorená pre mňa, bola veľmi rýchla na začiatku a na konci mala stúpanie. Cítil som trochu väčší tlak. Vedel som, že idem dobre, ale netušil som, že zvíťazím," povedal na pódiu Alaphilippe.

Najlepší výkon zo Slovákov predviedol v časovke Juraj Sagan z tímu Bora-Hansgrohe, ktorý obsadil 129. pozíciu. Jeho tímoví kolegovia Michael Kolář a Erik Baška obsadili 158., respektíve 165. miesto.

Cyklistov čaká vo štvrtok takmer 200 km dlhá etapa z Quincié-en-Beaujolais do Bourg-de-Péage.