Prekvapenie na Záhorí: Skaličania vyradili vo štvrťfinále SP Žilinu

Fanúšikovia Skalice, ilustračná snímka.
Fanúšikovia Skalice, ilustračná snímka. — Foto: TASR/Oliver Ondráš

Postúpili tak do semifinále, kde narazia na ďalšieho druholigistu z Popradu.

Skalica 8. marca (TASR) - V stredajšom štvrťfinále Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2016/17 sa futbalisti druholigového MFK Skalica postarali o prekvapenie, keď zvíťazili nad lídrom Fortuna ligy MŠK Žilina 3:2. Postúpili tak do semifinále, kde narazia na ďalšieho druholigistu z Popradu.

Vedúci tím druhej ligy skupiny Západ už po šestnástich minútach viedol o dva góly a hoci hostia do prestávky znížili, domáci v druhom polčase nepustili favorita k vyrovnaniu. Naopak, Daniel Šebesta v 80. minúte zvýšil na 3:1 a Žilinčania v nadstavení už iba korigovali skóre po druhom zásahu Samuela Mráza. Skaličania tak v tomto pohárovom ročníku po Podbrezovej a Myjave získal ďalší cenný skalp.

Šlágrom štvrťfinálového programu je stredajší duel na Pasienkoch, kde Slovan Bratislava privíta obhajcu trofeje AS Trenčín (úvodný výkop o 18.00 h). Okrem toho sa ešte hrá súboj ŠKM Liptovský Hrádok - MFK Zemplín Michalovce (15.00).

Štvrťfinále Slovnaft Cupu 2016/17

MFK Skalica - MŠK Žilina 3:2 (2:1)

Góly: 2. Človečko, 16. Ulrich, 80. Šebesta - 22., 90.+ Mráz. Rozhodoval: Marhefka, ŽK: Vaščák - Kaša, 1520 divákov