Hádzaná-Challenge: Šaľa postúpila do štvrťfinále Vyzývacieho pohára

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka — Foto: TASR/AP

Šaľa si do odvety viezla iba trojgólový náskok, ale ten už v prvom polčase odvety zdvojnásobila.

St. Gallen/Emmen 26. februára (TASR) - Hádzanári HKM Šaľa postúpili do štvrťfinále európskeho Vyzývacieho pohára - Challenge Cupu. V nedeľňajšej odvete osemfinále síce prehrali na palubovke švajčiarskeho TSV St. Otmar St. Gallen 27:28, ale ďalej idú vďaka domácemu triumfu v prvom zápase 30:27. Najbližšieho súpera sa dozvedia pri utorňajšom žrebe.

Šaľa si do odvety viezla iba trojgólový náskok, ale ten už v prvom polčase odvety zdvojnásobila. Trio Guzy, Polakovič a Šulc poriadne zamestnávalo domácu obranu a v 14. minúte viedli hostia už 11:7. V polčasovej prestávke mal slovenský zástupca tri góly k dobru a St. Gallen vyrovnal skóre až v 37. minúte na 17:17. Štvrťhodinu pred koncom vyrovnal Janíček na 21:21 a hoci domáci ešte v 49. minúte viedli 24:22, bližšie ich už Šaľa nepustila. Tešila sa tak z postupu medzi osem najlepších celkov súťaže.

Challenge Cup - odveta osemfinále:

TSV St. Otmar St. Gallen - HKM Šaľa 28:27 (12:15)

Najviac gólov: Milovič 7, Jurilj a Gwerder po 5 - Guzy 8, Polakovič a Šulc po 7. Rozhodovali: Martens, Verdonck (obaja Bel.), vylúčenia: 4:5, 7m hody: 2/1 - 3/3, 450 divákov

Rozhodovali: Martens, Verdonck (obaja Bel.)

/prvý zápas 27:30, postúpila Šaľa/

Považská Bystrica nezvládla odvetu a vypadla

Hádzanári MŠK Považská Bystrica vypadli v osemfinále Vyzývacieho pohára - Challenge Cupu. Do odvety s holandským tímom JMS Hurry-Up síce išli s jedenásťgólovým náskokom, ale nedeľňajší druhý zápas v Emmene nezvládli a po prehre 19:32 sa so súťažou rozlúčili.

Považská Bystrica držala s domácimi krok iba v úvodnej päťminútovke. Chudoba upravil zo sedmičky na 3:2 pre hostí, no holandský celok otočil na 6:3 a postupne začal ukrajovať z manka z prvého duelu. V 22. minúte už domáci viedli 12:6 a v polčase mali sľubný sedemgólový náskok. Slovenskému tímu sa nedarilo zastaviť ofenzívnu lavínu súpera ani po prestávke a v 34. minúte Litovčan Trainavičius gólom na 21:10 vyrovnal skóre dvojzápasu. Hurry-Up viedli desať minút pred koncom už 29:16 a v koncovke si ustrážili potrebný gólový rozdiel.

JMS Hurry-Up - MŠK Považská Bystrica 32:19 (17:10)

Najviac gólov: Suelmann 13, Falke 7, Mik a Trainavičius po 3 - Chudoba 9, Vallo 5, Kozák a Pupík po 2. Rozhodovali: Hermann, Madsen (obaja Dán.), vylúčenia: 3:3, 7m hody: 4/4 - 7/3, 1500 divákov

Rozhodovali: Hermann, Madsen (obaja Dán.)

/prvý zápas 19:30, postúpil JMS Hurry-Up/