Brignoneová vyhrala alpskú kombináciu v Crans Montane

Talianska lyžiarka Federica Brignoneová (uprostred) , archívna snímka.
Talianska lyžiarka Federica Brignoneová (uprostred) , archívna snímka. — Foto: TASR/AP

Super-G museli na hodinu prerušiť po tom, ako Štuhecová, Francúzka Tessa Worleyová a Švajčiarka Denise Feierabendová spadli na tom istom mieste.

Crans Montana 24. februára (TASR) - Talianska lyžiarka Federica Brignoneová sa stala víťazkou alpskej kombinácie Svetového pohára v Crans Montane. Vo švajčiarskom stredisku triumfovala suverénnym spôsobom s náskokom 1,01 s pred Slovinkou Ilkou Štuhecvovou, ktorá viedla po kombinačnom super-G. Tretia skončila Rakúšanka Michaela Kirchgasserová (+1,16).

Brignoneová bola po úvodnej časti druhá o 52 stotín za Štuhecovou. V jednokolovom slalome dosiahla tretí najrýchlejší čas a slávila štvrtý triumf v SP. Americké lyžiarky na čele s líderkou celkového poradia SP Mikaelou Shiffrinovou a Lindsey Vonnovou sa odhlásili z pretekov, svoj krok odôvodnili nebezpečnými podmienkami.

Super-G museli na hodinu prerušiť po tom, ako Štuhecová, Francúzka Tessa Worleyová a Švajčiarka Denise Feierabendová spadli na tom istom mieste. "Čo je veľa, to je moc. Dnes v Crans Montane nebudem pretekať, pretože je to príliš nebezpečné," napísala Vonnová na twitteri. Štuhecová s Worleyovou sa postavili na opakovaný štart. Pre Feierabendovú sa preteky skončili, zo svahu ju odniesli na nosidlách so zranením kolena.